have recently undergone a long or serious illnessor who have heen under a doctor's care for psychological problems should ask themselves very seriously whether they will be able to keep up with the pace, for it is one which demands one's full physical, intellectual, and psychological powers.' Dit tamelijk afschrikwekkende beeld bracht mij niet aan het twijfelen. Meteen ploeterde ik de papierwinkel door die studie in Amerika met zich mee brengt. In die tijd moesten er nog visa voor een verblijf in Amerika worden aangevraagd die je persoonlijk op het Amerikaanse consulaat in Amsterdam moest indie nen. Eenmaal in het bezit van zowel het studenten (I-20 A) als het toeristen visum (I-20 B) legde ik via een reisbureau in St. Niklaas de hand op een sterk in prijs gereduceerd ticket van de vliegtuigmaat schappij Metro. Via Brussel en New York kwam ik voor minder dan duizend gulden op het vliegveld van Burlington aan. Het is met 40.000 inwoners de grootse stad van Vermont, een staat qua opper vlakte bijna net zo groot als Nederland. De Green Mountain State is voor zeventig procent bedekt met bossen. In de herfst doet de kleurenpracht van de stervende bladeren, de zogenoemde Indian Summer, pijn aan de ogen. In 1980 telde Vermont 400.000 voornamelijk blanke inwoners. Het is een onverval ste White Anglo Saxon Protestant (WASP) staat. De voornaamste inkomstenbronnen naast bosbouw zijn melkveehouderij en toerisme. Ook zijn er rela tief veel universiteiten waarvan het in 1800 gestich te Middlebury Collge een van de oudste is. Campus op een heuvel Op 18 juni kwam ik in Middlebury aan. 'Middelbury College is located on a hill overlooking a small Vermont village and the Champlain Valley, with the Green Mountains visible to the east and the Adirondacks to the west. Most of the college buildings are constructed of grey limestone or white marble, their colonial architecture consistent with the mountain setting of the campus. The campus includes about 500 acres of buildings and athletic grounds.' De campus wordt in Amerika gezien als de ideale omgeving waarin het klassieke westerse onderwijsideaal verwezenlijkt kan worden. De veelal met zuilen versierde gebouwen liggen verspreid over het beboste terrein. De Chinese school is gevestigd in Forest Hall, het centrale gebouw van de universiteit waarin op de begane grond onder 'The campus includes about 500 acres of buildings and athletic grounds.' andere de kopieershop, het alumnibureau, het post kantoor en de drukkerij zijn gevestigd. In de andere 65 gebouwen bevinden zich onder meer een grote bibliotheek, een computercentrum, talenlaboratoria, een bioscoop en theater, een olympisch zwembad, tennisbanen, een kapel, auditoria, een boekwinkel, diverse snackbars en lounges en uiteraard allerlei residentiële gebouwen voor studentencorpora met klinkende namen als Alpha Sigma Psi en Tau Kappa Epsilon. Kortom een universium op zich. Nadat ik mijn identificatiebewijs en kamer sleutel had gekregen toog ik naar de derde verdie ping van Forest Halls. De kamers maakten een Spartaanse indruk. Een wasbak in een tussenhok deelde je met je zogenoemde chink-mate (chink= Chinees, sink= wasbak). Vanuit onze kamers keken we tegen de Russische school aan. Tussenin ligt College Street die de campus doorsnijdt. Vrijwel permanent stond de campuspolitie er op wacht om ongewenste individuen buiten te houden. Lang zaam druppelden mijn klasgenoten binnen. Ik schreef mijn moeder: 'Ik heb al veel nieuwe men sen ontmoet. Van een directeur van Sotheby's (het beroemde veilinghuis) die een villa in Beverly Hills heeft en aan het scheiden is van wat ze hier een jewish American princess noemen (dochter van de io Zeeuws Tijdschrift 2002/3

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 12