Chinese naam. Ik heette voortaan Wann Derwen, vrij vertaald tienduizend deugden uit literatuur. In feite verviel je daarmee, zeker in het begin, tot de status van onmondig kind. Het hersenspoelen op Ming De Da Xue (Lichtende Deugd Universiteit, de Chinese naam voor Middlebury College) was begonnen. Do not exhaust yourselves Mijn chink-mate, inmiddels Maa Long genoemd, was halverwege de dertig en nam al het gedoe met een korreltje zout. Hij wist pijlsnel de weg te vin den naar de enige studentenkroeg van Middlebury, de Alibi. Het was een houten optrekje romantisch gelegen aan de oevers van de Otter Creek, die de natuurlijke grens tussen het College en het dorp vormt. Hij tracteerde mij op wat een onschuldige ijsthee leek. Achteraf bleek het te gaan om de Long Island Ice Tea waarin alle kleurloze sterke drankjes bijeen gezameld zijn. Een paar druppels Cola doen het in combinatie met ijsblokjes verdomd veel op ijsthee lijken. Na twee van dergelijke drankjes was de weg heuvel op loodzwaar. Nee, in het dorp, zeg maar gerust een gehucht, ben ik niet veel geweest. Daar was ook weinig aanleiding toe want op de cam pus was genoeg te beleven. De natuur liet ons er niet in de steek. Op 6 juli was er een totale maansverduistering waardoor dat hemellichaam op een bijna grijpbare sinaasappel (China appel!) leek. Nog geen week later werden we vergast op de Aura Borealis of het Noorderlicht. Grote blauwe, paarse, rode lichtvlekken bewogen zich razendsnel door het uitspansel als in een galactische discotheek. Lang lagen we op onze rug in het gras en lieten dit mind-blowing fenomeen op onze kinderzielen inwerken. De natuur liet zich ook van een minder aangename kant zien. In de maanden juni tot september is het luchtvochtig- heidpercentage in Vermont bijna honderd procent. Na verloop van tijd werkt dat aardig op de zenuwen. Toen er na een maand een wolkbreuk losbarstte, werd dat als een grote bevrijding gezien. De vele feesten werkten ook bevrijdend. Alleen al op onze school waren in die negen weken zes feesten. Op de zeven andere scholen minstens evenveel en dan reken ik allerlei after parties op de kamers niet mee. Paradoxaal genoeg staat hard feesten hard werken niet in de weg. 'Those who are here should cherish an unusual opportunity'. Met het mid-term examen voor de deur raakte de directeur enigszins gealarmeerd.It may be useful to try to keep your summer in a broader perspective. Remember that many of you here are making a double sacrifice financiallyyou are paying Middelbury fees and also losing the opportunity to make money from a summer job. In addition many eager applicants were rejected or waitlisted because of the school's limited space and those who are here should cherish an unusu al opportunity.' Op dat moment zal ilc wel niet de enige zijn geweest die bedacht wat voor leuke din gen je met 2500 dollar kan doen. Ik vroeg mezelf af hoe ik zo stom had kunnen zijn me vrijwillig negen weken te laten opsluiten en te laten hersen spoelen. 12 Zeeuws Tijdschrift 2002/3

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 14