at Middlebury, and would, in fact, be accepted for credit at the American graduate schools I am familiar with.' De 12 credit points die ik ermee verdiende, heb ik nooit kunnen verzilveren. Ze vormden wel de basis waarop ik later vrij probleemloos het bijvak Chinese taal en cultuur voor mijn doctoraalexamen haalde. De negen weken waren zeker academisch produc tief geweest en ze waren ook persoonlijk verrijkend. Op de terugvlucht boven de Atlantische Oceaan bedacht ik me dat studeren in het buitenland fun was maar tegelijkertijd dat ik eigenlijk de verkeerde kant was uitgevlogen om Chinees te studeren. Kort na aankomst schreef ik me aan de Taiwan National Normal University in waar ik eigenlijk, zo besefte ik toen, mijn studie had moeten beginnen. Middlebury College vergat mij niet en gaf mij ook niet de gelegenheid haar te vergeten. Tot op heden ontvang ik van het alumnibureau de jaarlijkse nieuwsbrief met een antwoordkaart waarop ik kan aangeven hoeveel ik aan mijn Chinese school wil schenken. Een Amerikaan is meestal zeer gul voor zijn alma mater. De nieuwste trend is om een urn met je as in een columbarium op de campus bij te laten zetten. Het loopt storm met de aanmeldingen! Dit Familiaal draag ik op aan de Perry Link en de staf van de Middlebury College Chinese Summer School 1982 en aan mijn 27 klasgenoten: Daniel T. Brudos (Bau Ruoh-dan), Stephan Burstein (Ban Shyh-fwu), Fred Frang (Fann Jieh-fwu), Hillary Fraser (Fang Hae-lin), David S. Friedman (Ferng Fang-yeu), Daniel Gallagher (Gau Leei), Richard Glaser (Gee Ruey-chyi), Robert Goods (Guh Bor), Katharine Hadda (Her Jia-ling), Marco Hellman (Heh Wey-min), Michael Honnold (Hour Ming-kae), Hillary Kaplan (Ke Pay-lin), Ursula King (Jiing Sheau-lin), Elisabeth Lawrence (Luo Ru-shin), Michelle Litvin (Lii Wen), Peter Malone (Maa Long), Joan McKenna (Meng Jeou-an), Daniel Michaels (May Kuen), Ann Parry (Bau Yi-an), Richard Smith (Shyy Rong-chang), George Staples III (Shy Jia-jye), Joan Stephenson (Shyy Wen-jiun), Joel Tjornehoj (Chiou En-hann), Susan Trout (Rau Shan-shan), Brian Williams (Wey Bor-yang) en David Youtz (You Tzyy-dar). Noten Vortex archief. Correspondentie, zakagenda 1982 en ordner Middlebury College. 1. Tijdens het Tiananmen incident van 1989 was P. Link direc teur van het American Institute in Beijing. Onlangs kwam Perry nog in het nieuws als een van uitgevers van de The Tiananmen Papers waarvan de authenticiteit door de Chinese regering fel is bestreden. Sinds 1996 is Link persona non grata in China. 2. 'Address by her Majesty the Queen of the Netherlands', Congressional Records, House of Representatives, April 21 1982, H 1506-H 1507. Met dank aan Stefan Lansbergen van het Sinologisch Instituut van de Universiteit Leiden voor de verhelderende opmerkingen. Ming De Da Xue, Chinese summer school. Class of 1982. Forest Halls, Middlebury College, Vermont. 14 Zeeuws Tijdschrift 2002/3

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 16