De boekenkast van Tobias van Cent i^n»e Birth tekst Robbert Jan Swiers foto Anda van Riet Tobias van Gent (Deventer 1967) studeerde geschie denis aan de Universiteit Leiden. Daarnaast volgde hij colleges in Amsterdam, in Austin (Texas) en in Bonn. Zijn afstudeerrichting betrof militaire geschie denis; zijn afstudeerscriptie had de titel De Duitse inval in mei 1940. Hij was tussen 1993 en 1998 universi tair docent Maritieme en krijgsgeschiedenis aan het Koninklijk Instituut voor de Marine in Den Helder. Hier bekwaamde hij zich in het bijzonder in de maritieme geschiedenis van de zeventiende eeuw. Na een korte periode werkzaam geweest te zijn als wetenschappelijk analist bij de Militaire Inlichtingen Dienst verhuisde hij naar Zeeland, waaraan hij zeer goede herinneringen bewaarde omdat hij er in zijn jeugd de vakanties had doorgebracht. Hij kwam bij de gemeente Middelburg als senior beleidsadviseur, waar hij onder meer is belast met de activiteiten die dit jaar in het kader van 400 jaar VOC plaatsvinden. Van Gent publiceert regelmatig over maritieme en militaire onderwerpen uit de vaderlandse geschie denis. Een aantal van zijn publicaties: De Western Way of War in de 2ie eeuw, Atlantisch Perspectief 1 I997» Nederland bestelde afweergeschut bij Hitier, Vrij Nederland, 9 mei 1998; De slag bij Camperduin op n oktober 1797. Het laatste bedrijf van de teloorgang van Nederland als maritieme grootmacht, Marineblad 10 11, 1998; De inval van de Duitsers. Majoor Sas was géén Cassandra, Vrij Nederland 6 mei 2000. Twee van zijn recente boek titels zijn: 27 Zeventiende-eeuwse admiralen en hun zeeslagen (Den Haag 2000) en De Engelse invasie van Walcheren in i8og en Geestelijken, regenten en 32 Zeeuws Tijdschrift 2002/3

Zeeuws Tijdschrift | 2002 | | pagina 34