I i C-. ,~C-±~. H 4-;;{\t(L^^ C ^•^seaww. - »X^>^S<>SW® doen naar de werking van de pigmenten in het textiel. Nieuwe industriële toepassingen zijn vaak het resul taat van verkenningen van kunstenaars, vrije geesten. Beide partijen doen er hun voordeel mee, de kunste naar ontwikkelt zijn techniek, het bedrijf ook en kan de innovatieve resultaten naar voren schuiven in zijn public relations. Tussen hightech en eerlijk handwerk Hoe hightech haar werk ook is, Regine Schumann kan niet zonder handwerk. Als een traditionele moeder haakt ze, vierkante lappen in vrolijke kleuren, maar dan wel meterslang. Ze houdt ervan wanneer de lap groeit en zwaarder wordt. 'Dat fysieke gevoel heb ik niet bij het maken van mijn Acrylglasarbeiten, dat is een veel afstandelijker proces.' Ze hangt de Hakelarbeiten op aan de wand of legt ze neer, opgevouwen of non chalant, op een hoop. Regine Schumann is een zelfstandig ondernemer. Sinds enkele jaren vormt zij een zakelijk duo met haar echtgenoot, die architect is en zich vooral wijdt aan de praktische en technische kant van haar monu mentale installaties in musea, galeries, en kunstruimtes in heel Europa. 'Ik heb geluk, zonder zijn inzet zou ik nooit fulltime kunnen werken, een gezin met twee kinderen runnen, en een ingrijpende verbouwing begeleiden van een pand net buiten het centrum van Keulen, dat ze samen met zeven andere kunstenaars en architecten hebben gekocht.' Door haar werkwijze hoort ze bij de groep kunstenaars die zich vrij bewegen op de kunstmarkt en daarbuiten, en niet volgens het model van de twintigste eeuw afhankelijk zijn van een galerie of mecenas. Met het charisma en de energie van een getalenteerd hedendaags kunstenaar verwerft Schumann zelf haar opdrachten, ze regelt sponsoring en neemt het management van haar praktijk voor haar rekening. Ze hoopt het ooit nog te schoppen tot de Biënnale van Venetië of het Guggenheim Museum in New York zodat nog meer mensen haar werk kun nen ervaren. De ideeënstroom is nog lang niet opge droogd. Vanaf 22 juni tot en met 31 augustus 2003 is werk van Regine Schumann te zien in de Watertoren in Vlissingen. Zij exposeert samen met Mo Becha (B) en David Neirings (B). Oranjestraat 4. open do-zo van 12 -17 u, tel. 0118-415505. 23 Zeeuws Tijdschrift 2003/4-5

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 25