53 EITJE KARWEITJE HEITJE KARWEITJE HEITJE KARWEITJE Regine Schumann, Zonder titel (detail haakwerk), 2000, fluorescerende poly- light snoeren, blacklight. Foto: Eberhard Weible, Keulen, 1 Zeeuws Tijdschrift 2003/4-5 Pastel van Pietertje de Jong door W.F.A.I. Vaarzon Morel Jan Louter beschrijft een van de doeken die op de tentoonstel ling over het schildersgeslacht Vaarzon Morel in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg te zien is. Verkenner van het modernisme. Otto van Rees (1884-1957) Francisca van Vloten bezocht de onlangs gehouden tentoon stelling over Otto van Rees die zijdelings gelieerd kan worden aan de kunstenaars in Domburg aan het begin van de twintig ste eeuw. Een verontrustende geruststelling. Mark Wigley's tussenlanding in Middelburg De architect Johan de Koning sprak begin februari van dit jaar met de grensverleggende architectuurhistoricus Mark Wigley, professor aan de Princeton University, die in het leader van het Safe Haven project een drukbezochte lezing in de Vleeshal hield. De doorbraak van Douwe Eisenga. Componist te Middelburg Peter van Houte sprak met de componist Douwe Eisenga wiens Requiem 3953 in februari in première ging en alom lof oogstte. De lichtweken André van der Veeke beschrijft het onaardse gevoel van iemand die over de rand van de dood hing en nu weer minu ten telt en afstanden aflegt. Akela, wij doen ons best!! Paul van der Velde keert terug naar het welpennest waar hij midden jaren zestig warmte vond. Hij sprak met zijn leidsters Akela en Bagheera en ontdekte dat hij er zijn eerste Hindi woorden leerde. De Zeeuwse Boekenprijs Advocaat van een varend geslacht. Doeke Roos en de Evertsens Jan Kuipers sprak met de maritiem historicus Doeke Roos die onlangs in Leiden promoveerde op zijn dubbelbiografie van de Zeeuwse vlootvoogden Johan en Cornelis Evertsen. Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 3