Ode aan Zeeland in beelden Poëzieverfilmingen door Digna Sinke en Kees Hin ZEE Als ik loop langs het strand moet ik altijd dicht bij de zee zijn ik loop dan heel aan het randje en zij streelt mijn voeten zij betast ze, of ze mijn blinde moeder is Bij verfilming van literatuur denk je misschien niet direct aan de verfilming van een gedicht. Maar de organisatie van Film by the Sea, Zeeuws literatuur- en filmfestival vond het wel een goed idee. De uit Zeeland afkomstige regisseuse en producente Digna Sinke werd benaderd en heeft inmiddels een begin gemaakt met de productie. De verfilming van het gedicht Zee van J.C. van Schagen door Kees Hin wordt vertoond tijdens de opening van Film by the Sea op 5 september. de zee was groot ze was vol witte koppen vanmorgen want het waaide hard overal danste het schuim de golven waren boos en trots ze sprongen als valse wolven en toonden hun witte tanden maar ik was rustig en stond hoog in de wind ik stond als een oude koning als ik zie over zee ben ik sterk en machtig en mijn tanden staan vast op elkaar het arme schuim is bang en wit en het ligt almaar te bibberen aan het strand daar heeft de zee het gebracht nu kan het niet verder en ligt te sterven het wil altijd nog hoger het strand op daar zou het gauwer sterven J.C. van Schagen Pamela Wilhelmus In het kantoor van haar filmmaatschappij Studio Nieuwe Gronden in Amsterdam, boven een sport school en filmhuis Cavia zit Digna Sinke te werken tussen stapels filmrollen en rijen archiefkasten. Twee ouderwetse montagetafels staan werkloos in het kan toor. Nu althans, want, vertelt Sinke, binnenkort gaat iemand hier weer een film op monteren. Gewoon, uit nostalgie, want het knip- en plakwerk is een stuk bewerkelijker dan monteren met nieuwe, digitale methodes. De Zeeuwse cineaste komt achter haar bureau vandaan en wandelt naar een hoek van de kamer waar een antiek bankstel staat. Ze gaat zitten in een van de bordeauxrode fauteuils. 'Dit is dan wel mijn kantoor, maar het is ook een thuis.' 9 Zeeuws Tijdschrift 2003/6

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 11