lang,' zegt ze. 'Hij heeft mijn auto een keer in de prak gereden!' Samen met Hannewijk en neerlandicus Arnout de Bruyne zocht ze gedichten over Zeeland bij elkaar en benaderde een aantal filmers. 'Dat zijn heel verschillende mensen. Sommigen hebben juist wel wat met Zeeland, of komen er vandaan, anderen zijn er misschien zelfs nog nooit geweest.' Uiteindelijk zijn er acht regisseurs overgebleven die elk een gedicht zullen verfilmen. Iedere regisseur heeft daar zijn eigen manier voor. De een laat de in de film opgevoerde personages het gedicht uitspreken, de ander toont de tekst van het gedicht, een derde beeldt het gedicht uit. Het is de bedoeling om van de acht gedichten uiteindelijk één lange film te maken. Sinke: 'We wilden heel Zeeland laten zien, maar de gedichten bestrijken niet elk deel van Zeeland. Daarom worden ze door intermezzo's met ontbreken de delen aan elkaar verbonden. Die intermezzo's maak ik. Ik ben dus eigenlijk tegelijk producent en regisseur.' veel leeringen naar films komen kijken. Prima vind ik dat.' Vorig jaar maakte Sinke voor het eerst kennis met Film by the Sea want ze was gevraagd voor de jury. 'Het was interessant om met mijn mede-juryle den over film en literatuur te praten en alle films te bekijken. Ik vond ze wel erg literair bezig. De jury bestond voornamelijk uit schrijvers en eerlijk gezegd merkte ik dat de leden toch wel ietsje pietsje ongenu anceerd over de films zaten te praten. Een verfilming van een boek is eigenlijk altijd een verkrachting van het literaire werk. Wel grappig om een keer te zien dat in hun wereld totaal anders naar film wordt gekeken. Ik dacht, het festival is gewijd aan literatuur, maar eigenlijk komen alleen verfilmde boeken aan bod. Waarom zou je niet eens iets doen met poëzie, dat is tenslotte ook literatuur.' Het is al een tijdje geleden dat ze door Leo Hannewijk, artistiek directeur van Film by the Sea werd benaderd met de vraag of geen gedichten over Zeeland zou willen verfilmen. 'Ik ken Leo al heel 11 Zeeuws Tijdschrift 2003/6

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 13