Hans Verhagen in het Oosterpark, ca. 1990. zoals in jouw vraag, plotseling sprake van ressentiment zijn!' Die wrok bleek niet in zijn eigen hoofd, maar eerder in dat van de critici te zitten, concludeert Verhagen. 'Wim Brands vroeg me eens over één van die lui op de VPRO-radio: waarom slaat die man zo'n toon aan? Ben je met zijn vrouw naar bed geweest?' Hans Verhagen is anno 2003 niet meer uit de Nederlandse literatuurhistorie los te weken. Na Anatomie van een Noorman (1961), een overdruk van een in een literair tijdschrift gepubliceerde cyclus, ver scheen in 1963 zijn debuutbundel Rozen e[ Motoren. Verhagen was destijds redacteur bij het toen spraak makende weekblad Haagse Post. Met onder anderen Hans Sleutelaar en Armando zat hij ook in de redactie van Gard Sivik en De Nieuwe Stijl. In de tweede helft van de jaren zestig ging Verhagen voor de televisie werken. Hij was één van de makers van het befaamde jongerenprogramma Hoepla. Eind jaren zestig fun geerde hij ook als muzikaal adviseur en producer van de (Zeeuwse) popgroep Dragonfly die korte tijd furore maakte op nationaal niveau, maar waarvan de interna tionale aspiraties niet werden gerealiseerd. In de jaren zeventig zagen we Verhagen als inter viewer in het VPRO-televisieprogramma Het Gat van Nederland. In 1983 verscheen een nieuwe bundel Kouwe Voeten, nadat Hans Verhagen zo'n dertien jaar als dichter had gezwegen. Hij schilderde inmiddels ook; in 1985 had hij zijn eerste tentoonstelling. Deze discipline nam Hans Verhagen zo in beslag dat een volgende dichtbundel weer negen jaar op zich liet wachten. Sindsdien verschenen regelmatig nieuwe bundels; de meest recente is Quasi-kamikaze (2002). Eeuwige vlam, de verzamelde gedichten, kwam uit in mei. Onder de naam 'Tegen alle bloedvergieten en kanariepieten in' liep tot en met augustus ook een tentoonstelling over leven en werk van Hans Verhagen in het Letterkundig Museum in Den Haag. Heilig huisje 2003: een goed Verhagenjaar na wat magerder tijden? Tekenen van een omslag bespeurde Hans Verhagen al een jaar of zes geleden. In een aan hem gewijd dubbel- 35 Zeeuws Tijdschrift 2003/6

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 37