Sogyettb d. CESARE ZAVATTINI 23 Die eenminuten, eenminuten, eenminuten, eenminuten... Paul van der Velde sprak met de Zeeuwse beeldend kunste naar Jean Beining, de initiatiefnemer van het eenminuten fes tival in Vlissingen. Op www.zeeuwstijdschrift.nl zijn zeven eenminuten uit China, Frankrijk en Nederland te zien. 25 Diabeelden, geen film André van der Veeke staat stil bij de kunstenaarsgroep Alles Is Niets. Een van de leden was Hans de Ruyter over wie binnen kort een publicatie van Jos de Putter het licht ziet. 28 Filmliga Terneuzen. Le charme discret de la bourgeoisie Paul van der Velde geeft een impressie van hoe het er in het filmhuiscircuit in Terneuzen rond het midden van de jaren zeventig van de vorige eeuw aan toeging. 'Mij te verliezen in de storm.' Hans Verhagen tussen verguizing en canonisatie Jan Kuipers sprak met de uit Vlissingen afkomstige dichter, film maker en schilder Hans Verhagen over de receptie van zijn werk door critici. Die laat hem koud en windt hem tegelijkertijd op. 34 Azalea Onlangs gaf Hans Verhagen zijn verzameld werk Eeuwige Vlam uit. Dat die laatste uiteraard nog niet uitgedoofd is, bewijst Azalea. 3? Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien 43 Film en Literatuur Jessica Grootenboer belicht de driedaagse cursus Film en Literatuur die dit jaar voor het eerst tijdens Film by the Sea wordt gehouden. 44 Podium voor Uitgesproken Meningen Onlangs promoveerde Doeke Roos in Leiden. In het vorige nummer deed hij een aantal uitspraken over zijn promotie en zijn promotor de Leidse hoogleraar Jaap Bruijn. Een reactie van Jaap Bruijn hierop. Op de omslag een collage van stills uit de film Heartbeathotel (2002) van Bob Pingen. Heartbeathotel verhaalt op filmische wijze over de altijd in beweging zijnde kunstenaar. Steeds op reis, van idee naar idee, van hotel naar hotel op zoek naar dat ene sublieme moment. Met in het diepst van zijn wezen, de onstil bare honger naar beelden. De architectuur en de bijzondere geografische ligging van Vlissingen als decor voor de dolende kunstenaarsziel. Toch speelt het essen tiële zich ergens anders af, dichtbij de vraag: kunnen illusies behouden blijven? De film gaat op zaterdag 6 september in Vlissingen in première. Lezers van het Zeeuws Tijdschrift hebben op vertoon van de bon op de wikkel gratis toegang. 1 Zeeuws Tijdschrift 2003/6

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 3