ySea ILM ITERATUUR Film en literatuur vormt de rode draad in het festi valprogramma en maakt hiermee het festival uniek in zijn soort. Door de grote belangstelling voor dit thema lanceert Film by the Sea dit jaar tijdens het festival een driedaagse cursus Film Literatuur voor belangstellenden. Jessica Grootenboer Reeds vanaf de eerste editie van Film by the Sea staan film en literatuur centraal. Jaarlijks worden acht nieu we literatuurverfilmingen beoordeeld door een des kundige jury van filmmakers en auteurs. Dit jaar zijn dat Connie Palmen, Lily Rademakers, Peter van Bueren, Ronald Giphart en Geert Mak. Het voorzitter schap is in handen van Rinus Ferdinandusse. De beste literatuurverfilming ontvangt de Film by the Sea Award. Zo kreeg de Italiaanse regisseur Silvio Soldini in 2002 de Award voor zijn Burning in the Wind. Ook in het educatieprogramma wordt ruim aan dacht besteed aan de link tussen film en literatuur. Scholieren en leerlingen van het lager en middelbaar onderwijs worden in de gelegenheid gesteld voorstel lingen bij te wonen in het bijzijn van auteurs, filmma kers en hoofdrolspelers. Vooraf lezen de leerlingen het boek in kwestie. Na de film kunnen ze vragen stel len over het boek, de verfilming en over het productie proces van de film. Het educatieprogramma biedt jaarlijks aan 6.000 leerlingen onderwijs op het gebied van literatuurverfilmingen. Gezien het enthousiasme voor deze programma onderdelen wordt er dit jaar ook een driedaagse cur sus Film Literatuur aangeboden. Deelnemers kun nen behalve de lessen, ook filmvertoningen (waaron der films die meedingen naar de Film by the Sea Award), talkshows, de 'Cinema Literair lezing' en de officiële prijsuitreiking bijwonen. hilm 5'1' International Filmfestival 5 «*n 14 sept. '03 vbsingm, 8 r-n 12 sqx. '03 schevmingm 43 Zeeuws Tiidschrift 2003/6

Zeeuws Tijdschrift | 2003 | | pagina 45