Huib Rademakers, Westerschelde bij avond, 2003, afmeting 40 x 60 cm, olieverf op doek, collectie Vortex. Ossenisse, het geboortedorp van Rademakers wordt omringd door polders en dijken. De VPRO maakte er enkele jaren geleden een documentaire over die een beeld gaf van het authentieke dorpsleven door de lens van een randstedeling. In de omgeving staan de in woners van Ossenisse vooral bekend om hun koppige natuur. Tijdens de kermis, herinnert Huib zich, kwamen er mensen van heinde en verre voor de schieting op de liggende wip en het gaaibollen. 'Je moest jezelf ver maken: op de dijk naar grote vrachtschepen kijken, of liever nog bij vriend Jos Verdurmen in de schuur over balken lopen, vijf meter boven een betonnen vloer, door nauwe gangetjes tussen strobalen doorkruipen.' Maar goed dat zijn ouders het zo druk hadden met de winkel, VéGé 10%, de slagerij en de OK benzinepomp. Er waren altijd mensen over de vloer. Niet zelden kwam iemand na sluitingstijd om een boodschap. Perkpolderblues Op zijn twaalfde ging Huib op kostschool in Tilburg. 'Toen kwam de pont midden in mijn leven te staan. Vader bracht me altijd letterlijk op de valreep weg met de Ford Taunus. Met een koffertje schone kleren in de hand de pont op. Over de reling hangend, Perkpolder steeds verder zien verdwijnen. Vissers op de dijk, boten naar en van Antwerpen voorbij zien manoeu vreren tussen zandbanken en boeien. En twintig minuten later, bonkend tegen de azobé palen, liep de pont de fuik van Kruiningen binnen. De ijzeren trap af, in de bus naar station Kruiningen-Yerseke: een 24 Zeeuws Tijdschrift 2004/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 28