DE PONTEN VAN HUIB RADEMAKERS 3® Huib Rademakers (Ossenisse, 1951) is beeldend kunstenaar en sinds 1975 woonachtig in Groningen. In de loop van de jaren zijn vele thema's in zijn werk behandeld: Italiaanse stadsgezichten, Afrikaanse taferelen, Groningse scheepswerven, Egyptische tempelcomplexen, Albanese betonbouw, maar zelden was een Zeeuws onderwerp op zijn doeken te zien. Nu is daar, sinds de opheffing van de veerponten over de Westerschelde, verandering in gekomen. Lionella Delcampo decor voor de Zeeuwse versie van Once Upon A Time In The West, inclusief saloon. Op een verlaten, kaal perron wachten op de trein. Rondom uitzicht op de leegte met in je neus de geur van uien.' Na zoveel jaren staat de pont Kruiningen-Perkpolder nog steeds voor rust, erwtensoep, kou, wachten, een zaamheid, koffie, uitwaaien, gezelligheid, verwachting, opgehaald worden, tomatensoep, uitlaatgassen, het door heel je lijf trillen van de motoren... Het enige transport middel waar ieder op moest en gelijk werd, geen eerste en tweede klas, geen business class. Het is niet te verbazen dat het veer Kruiningen- Perkpolder in zijn geheugen gegrift staat, alleen heeft het meer dan 25 jaar geduurd voordat die herinnering zich vertaalde in een serie olieverfschilderijen van ponten. Gevraagd naar wat hij zoekt, zegt hij: 'Het maken van een schilderij moet voor mij dezelfde spanning en verwachting oproepen die ik heb als ik naar de dijk toeloop en nog niet precies weet wat ik zal zien als ik boven ben. Hoog of laag water, schapen, schepen? ]e hebt een beeld voor ogen, maar dat wordt pas duidelijk als je boven op de dijk staat.' De serie Zeeuwse Ponten zal vanaf 7 maart t/m 3 april geëxpo seerd worden in de Directiekamer, Markt 51 in Middelburg. De kunsthandel heeft de openingstijden van De Drvkkery: ma n -18, di, wo vr g - 18, do 9 - 21, za 9 -17, ie zondag van de maand 13 -17. Na de middelbare schooltijd en een paar zoekende jaren in Amsterdam, Nijmegen en Arnhem, koos Rademakers in 1976 voor de kunstacademie Minerva te Groningen. Daar vond hij de juiste atmosfeer, vrienden en docenten (o.a. Mathijs Röling en Diederik Kraaijpoel). Werk van Huib Rademakers is onder ande re opgenomen in de collectie van de IB-Groep, ING en NAM. 25 Zeeuws Tijdschrift 2004/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 29