Tom Lanoye te gast in De Koperen Tuin in Goes. Foto: Peter Bolderman. Optreden van Paul van Loon in het Ledelthea Hella Haasse en hoe Armando door iemand uit het publiek bij zijn keel gegrepen werd. In de reeks 6x Schrijversbiografieƫn van dit seizoen hadden de lezingen van Annejet van der Zijl en Lo van Driel over respectievelijk Annie M.G. Schmidt en Van Dale een uitgesproken Zeeuws karakter. Voor de toekomst zijn er plannen voor een moge lijke overzichtstentoonstelling wanneer SLAZ jubi leert en er wordt voorzichtig nagedacht om geluids fragmenten van lezingen op internet aan te bieden. Hiervoor is men nog maar lauw enthousiast, het moderne internet kan de literatuurliefhebbers van de oude stempel nog niet echt bekoren. Na de boeken week zal SLAZ zich met groot enthousiasme gaan buigen over het nieuwe seizoen. 'We zouden niet weten waarom we niet zouden doorgaan.' Tradities op de eilanden Op iets kleinere schaal maar even gedreven bieden boekhandels Basting, De Koperen Tuin en De Vries in Oostburg, Goes en Zierikzee schrijvers podia om te kunnen spreken. Theo Spinnewijn is met boekhandel De Vries betrokken bij Stichting Literaire Activiteiten Schouwen-Duiveland. SLASD, die volledig selfsuppor ting is, bestaat verder uit de plaatselijke bibliotheek, een zevental leesclubs en de Pontes Scholengemeen schap. Zo'n twee, drie keer per jaar wordt er een lite- 46 Zeeuws Tijdschrift 2004/1-2 raire avond georganiseerd. Volgens Theo Spinnewijn zijn Zeeuwen van oudsher fanatieke lezers. 'Ondanks dat het hier misschien een uithoek is, zijn lezingen hier altijd succesvol. We houden de toegangsprijzen laag en veel mond-tot-mondreclame doet de rest.' Zo troffen Karei Glastra van Loon en Kristien Hemmerechts eerder dit jaar een zeer gretig publiek. De lezingen trekken gemiddeld zo'n 80 bezoekers en worden doorgaans in de aula van de school gehouden. Voor de komende boekenweek zal Geert Male in de Grote Kerk spreken zodat niemand het hoeft te missen. Het publiek bestaat hoofdzakelijk uit vrouwen van tussen de 45 en 65 jaar. Voor de Zeeuwse jongens en meisjes is er bij het verschijnen van de nieuwe Harry Potter flink uit gepakt. 's Nachts werden kinderen van heel Schouwen- Duiveland met een rode Engelse dubbeldekkerbus opgehaald en naar de boekwinkel gebracht. Daar vond een spektakel plaats met een quiz, een fotowedstrijd en natuurlijk lag de nieuwe Harry Potter klaar. Boekhandel Basting verzorgt sinds een jaar of tien lezingen in het Ledeltheater in Oostburg. 'In het voorjaar kwamen zo'n 120 mensen naar Kristien Hemmerechts, ondanks dat dezelfde avond Adriaan van Dis in Terneuzen optrad. Mensen hebben blijkbaar genoeg aan activiteiten in hun eigen streek', meent Anne de Jager. Niet alleen schrijvers die landelijk veel in de publiciteit staan worden uitgenodigd. Zo sprak Gerard

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 50