Kulnhow Pmkfti De dichteres Elly de Waard te gast in De Koperen Tuin in Goes. Foto: Peter Bolderman Smallegange naar aanleiding van zijn boek Rond 't Hof over het Zeeuwse boerenbestaan voor een bijna uitverkochte zaal. 'In de kinderboekenweek hebben we Carry Slee al eens op bezoek gehad en onlangs trad een verkouden Paul van Loon voor 400 kinderen op met een complete band en vergat volledig de tijd. Van Loon was dolenthousiast over het leuke publiek en de complimenten waren voor boekhandel Basting die alles organiseerde.' Tijdens de boekenweek zal Thomas Rosenboom komen signeren in de winkel maar 's avonds bij de collega's in Terneuzen een lezing verzorgen. 'We zien elkaar zeker niet als con currenten. In Terneuzen doen ze weer minder voor kinderen en we hebben beide ons eigen publiek', ver telt Anne de Jager. In de horecaruimte van boekhandel De Koperen Tuin, literair café De Salon, worden ter gelegenheid van boekenbeurzen regelmatig lezingen gehouden. Joost Zwagerman, René Appel en Connie Palmen tra den er op en ook Nederlands bekendste vogelvrije wereldfietser Frank van Rijn, 'hoewel die Goes in eer ste instantie te ver weg vond. Bij Connie Palmen zat de stemming vanaf het moment dat ze hier aankwam en uit haar auto viel er meteen in', weet Niek Walhout zich te herinneren. In de afgelopen vijftien jaar werd er samengewerkt met boekhandel Het Paard van Troje, de bibliotheek en verschillende scholen. Uiteraard worden er tijdens de verschillende boekenweken schrijvers uitgenodigd, maar bijzonder trots is men in Goes op het poëziefestival. Tijdens de derde editie in april kon het publiek in zowel De Koperen Tuin als in café Baarends genieten van Antwerps stadsdichter Tom Lanoye, Jean Pierre Rawie en Elly de Waard, Getuige het grote aantal bezoekers lijkt een traditie te zijn geboren. Schrijvers weten Zeeland te vinden en treden er graag op. In alle windstreken van Zeeland vinden er het hele jaar door goedbezochte lezingen plaats. Onderling voelen de verschillende initiatiefnemers weinig behoefte samen iets te organiseren. Het publiek lijkt tevreden te zijn met wat er in de eigen regio te doen is. Opvallend is wel dat alle initiatiefnemers hun con tacten met auteurs opdoen via Schrijvers School Samenleving. Wie weet wat er voor moois mogelijk zou zijn als men de koppen toch eens bij elkaar zou steken? Op de sympathie van het eigen publiek en dat van de schrijvers kan men rekenen. Met dank aan Hans Bos, Ronald Rijkse, Jan van Gilst, Clazien Minderhoud, Theo Spinnewijn, Anne de Jager, Niek Walhout, Lia en Peter Bolderman. Zie voor informatie over komende literaire activiteiten de websi tes www.porgyenbess.nl/agenda_pb.htm, www.koperentuin.nl, www.bibliotheek.nl/middelburg,www.boekhandeldevries.nl of bel 0117-453158 (Boekhandel Basting te Oostburg). 47 Zeeuws Tijdschrift 2004/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 51