31 Dreiging Gedicht uit André van der Veeke's nieuwe bundel Reizigers voor alle richtingen. 32 Ik weet het het is een theorie Wim Hofman publiceerde onlangs Wat we hadden en wat niet. Het valt niet in een hokje te stoppen en dat bezorgt velen adem nood, maar zeker niet de oertheoreticus en dodoïst avant tout Wiem Ofman zelf. 34 Mathilde Onlangs kwam Tomas Ross voor het eerst in Terneuzen waar hij sprak tijdens een literaire avond van Prometheus. In zijn bijdrage klinkt berouw door. 'Zonder Zeeland geen Mathilde.' 36 Terug naar Middelburg Carolijn Visser, met haar Tibetaanse Perziken genomineerd voor de Zeeuwse Boekenprijs, staat in haar korte verhaal stil bij het moment dat de moderne tijd definitief zijn intrede deed bij het gezin Visser. 38 Lijst too best verkochte Zeeuwse boeken f 39 Zeeuwse Boekenfeesten 1962-1972 Karen Kroese wandelde met Peter Bikker, een van de initiatief nemers van de Zeeuwse Boekenfeesten, door diens plakboek. Vanzelf ontstaat een beeld van de liefde voor het boek en meer dan dat in Vlissingen. 44 De zuigkracht van het literaire circuit Simon Blaas kwam tot de ontdekking dat wie mobiel is in Zeeland wel bijna elke week naar een schrijver kan luisteren. 48 Kint Co in Paal. Terug naar Zeeland 1 Na dertig jaar bruten Zeeland te hebben gewerkt, opende kok kin Riet Kint een restaurant in Paal. Paul van der Velde sprak met haar over het waarom van haar terugkeer. 50 Pieter Brouwer: 'De drang om iets te maken'. Tweehonderd mesheften en een boek Pieter Brouwer was met zijn Paeremes een van de genomineer den van de Zeeuwse Boekenprijs. Jan Kuipers probeert achter de drijfveren van Brouwers liefde voor het snikkeren te komen. Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien Podium voor uitgesproken meningen De heks van Axel. Reactie van Hedwig van de Velde op een recensie van Jan Kuipers. 1 Zeeuws Tijdschrift 2004/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 5