Paul van der Velde Enthousiast laat ze de bouwtekeningen zien. Er is vol doende plek voor haar en haar man en de twee kinderen Sharon (19) en Sander (16). Nel is niet in Zeeland gebo ren maar haar wortels liggen er zeker. Haar opa van moederszijde was J.M. Harthoorn die van 1933 tot 1938 in de gemeenteraad van Middelburg zat. Hij is voor Nel altijd een lichtend voorbeeld geweest. Hij vestigde zich vlak voor de oorlog in Amsterdam. Zij bracht haar jeugd door in Utrecht. Haar vader was gemeenteamb tenaar en haar moeder psychologisch assistent bij een beroepskeuzebureau. Met haar ouders bracht ze steevast alle zomervakanties door in Westkapelle en koestert daar goede herinneringen aan. Toen ze zelf een gezin kreeg, zette ze de traditie van de zomervakantie in Westkapelle voort. Pas op latere leeftijd ging ze socio logie in Utrecht studeren en was ze twee jaar onder zoeksassistent bij de vakgroep sociologie. Gedurende haar studie kreeg ze steeds meer belangstelling voor methoden van onderzoek, met name statistiek. Omdat ze geen vaste baan aan de universiteit kon krijgen, besloot ze een eigen bedrijf te starten, het Bureau voor Onderzoek Statistiek (www.bosnel.nl). Ze leidt een tamelijk hectisch bestaan en brengt vele uren per dag in de randstedelijke files door. A dream come true Toen ze een jaar geleden van een van haar vele familie leden in Zeeland, die haar trouwens al een halve Zeeuwse vinden, een e-mail kreeg waarin hij berichtte over de oprichting van de Roosevelt Academy was haar belangstelling direct gewekt. En wat bleek? Ze had samen met Hans Adriaansens (initiatiefnemer en de Dean van de Academy) in de opleidingscommissie sociologie gezeten waarvan hij voorzitter was. Ze bleef de ontwikkelingen op de voet volgen en ging naar een open dag van de Roosevelt Academy. Het concept van de opleiding sprak haar zo aan dat ze besloot te sollici teren. Ze ging op gesprek en het klikte meteen tussen haar en Adriaansens omdat ze dezelfde ideeën heb ben over hoe het onderwijs er aan de universiteit uit moet zien. Lesgeven aan een kleine groep studenten is een voordeel omdat je direct contact hebt met stu denten. Verder trekt haar het brede aanbod van een bacheloropleiding waarin academische vaardigheden goed worden aangeleerd. Daar is op andere universi teiten weinig plaats voor omdat er steeds meer toege past onderwijs wordt gegeven en alles gericht lijkt te zijn op het krijgen van een baan. Onlangs werd ze aangesteld modules methoden en statistiek vorm te geven. Ze zal een van de weinige fulltime krachten worden. Daarnaast heeft ze een tutorschap gekregen wat inhoudt dat ze studenten gaat begeleiden. Het grootste deel van haar tijd zal in het opzetten van de modules gaan zitten. Het is een kans van een op miljoen dat je de gelegenheid krijgt zo'n opleiding te grondvesten. Onder leiding van het hoofd van de vakgroep Academie Core, prof. P. Powell, begint ze aan een promotieonderzoek over statistiek- onderwijs in Nederland. Het is voor Nel o dream come true. De surfplank ligt al klaar Dat is het in meer opzichten want in Middelburg wonen betekent tegelijk een gezinshereniging. Haar man is in dienst van de Koninklijke Luchtmacht. Acht jaar geleden werd hij van de vliegbasis Soesterberg overge plaatst naar de vliegbasis Woensdrecht. Sinds die tijd hebben ze een weekendhuwelijk.Woensdrecht is van uit Middelburg makkelijk te bereiken. Er wonen daar trouwens al heel wat collega's die bewust voor het wonen in Zeeland gekozen hebben. De tweede auto kan de deur uit. Nel verheugt zich er nu al op met de fiets naar het werk te gaan. Zoon Sander komt binnen. Wat vindt hij ervan dat ze naar Zeeland verhuizen? Hij ziet het helemaal zit ten want hij heeft zich ingeschreven aan de vierjarige ClOS-opleiding in Goes. Binnenkort hoort hij of hij aangenomen is en zo niet dan kan hij op de laboran tenopleiding van ROC Zeeland terecht. Het Veerse Meer lonkt en zijn surfplank ligt al klaar. Zijn zus Sharon zit op de Pabo in Utrecht en gaat in Baarn op kamers. Al haar vrienden wonen in die stad. Ze krijgt the best of both worlds: gedurende de week het bos en in het weekend het strand. Alles bij elkaar denken ze dat hun leven minder jachtig zal worden en dat ze snel zullen wennen in Middelburg. Nel verwacht wel dat het hard werken geblazen zal zijn. Daar geeft ze niets om. Het leven begint tenslotte bij veertig. n Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 13