m 'V Volgens vakreferent Cees de Blaaij hebben studenten in het kader van hun onderwijsprogramma aanvullende, wetenschappelijke digitale bronnen nodig. 'Zoals de kaarten nu liggen, gaan we samenwerken met Univer siteitsbibliotheek Utrecht in het digitale aanbod. De digitale verbindingen worden verder verbeterd zodra de Z B wordt aangesloten op Gigaport, de digitale hoge snelheidslijn.' Om aan de informatiebehoefte van de Roosevelt Academy te kunnen voldoen, heeft de ZB 400 extra titels moeten aanschaffen. Mocht het onver hoopt nog voorkomen dat een boek niet aanwezig is in de collectie van alle Zeeuwse bibliotheken, dan kan gebruik worden gemaakt van het zogenaamde Inter- bibliothecair Leenverkeer. Struikelen over fietsen Volgens pr-functionaris Sip Beth heeft de bibliotheek als gebouw veel te bieden. 'De ontmoetingsfunctie moet niet worden onderschat. Diverse plaatsen in de biblio theek bieden de mogelijkheid rustig te studeren, maar 't Leescafé bijvoorbeeld kan dienen als plek waar studen ten elkaar ontmoeten voor een kopje koffie. Ook diverse activiteiten zoals lezingen en exposities kunnen de Rooseveltstudenten met elkaar in contact brengen. Hopelijk zorgen de studenten voor leven in de brou werij. In het najaar moeten we bij de ingang bij wijze van spreken struikelen over de fietsen.' Kortom, met diverse deskundigen, een collectie bestaande uit ruim een miljoen exemplaren, de moge lijkheid boeken aan te vragen uit andere bibliotheken en diverse nevenactiviteiten, lijkt het bedje in de ZB voor de intelligente nieuwkomers daadwerkelijk gespreid. Waar nog aan gewerkt wordt zijn de digitale werkplek ken. Zoals blijkt uit de brochure zijn de verwachtingen van de Roosevelt Academy in elk geval hooggespannen. 'The inner city of Middelburg is the whole of RA's extended campus, where students have access to the famous library of the province of Zeeland. This library has a designated wing that caters to the needs of the Academy. The advanced on-line system of library catalogues contains the collections of Utrecht University and other universities. The on-line system also gives students access to a great wealth of publications, greatly facilitating research and study.' De voertaal in de Zeeuwse Bibliotheek blijft vooralsnog Nederlands. 14 Zeeuws Tiidschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 16