Van basisschool tot universiteit. Met de oprichting van de Roosevelt Academy is het Zeeuwse onderwijs- palet compleet. Toch blijft er nog genoeg te dromen. Neem de fysieke staat van het onderwijs. De meeste gebouwen: oostblokkerig saai zijn ze, het voorzieningenniveau relatief beperkt. Zou het niet mooi zijn om naar Amerikaans voorbeeld een campus voor hoger onderwijs en afsluitingsjaren van het middelbaar beroepsonderwijs in te richten? Het Zeeuws Tijdschrift maakte een ruw plan en overviel een paar instituten met vooruitstrevende ideeën. Zeelandstad in de steigers 12 trekpleister, hoe kon de provincie zich beter profile ren? Uit het hele land stroomden studenten toe om nog maar te zwijgen van de economische impuls. Terug naar de realiteit. April 2004. Redacteuren van dit blad trekken op een vrijdag langs verschillende onderwijsinstellingen en brengen het idee voor de oprichting van een Campus Zeelandstad onder de aandacht. Doorgaans zijn de reacties enthousiast, de ontvangsten hartelijk, op een na. 'Wat komen de heren doen? Heeft u toestem ming? Niet, dan zult u zich eerst moeten aanmelden bij onze pr-functionaris.' Doen we niet, we willen de directeur spreken. Die reageert al even nors. 'Ik zal eerst even het nodige verifiëren.' Tien minuten later is de toon anders, gaan de deuren open. De meeste medewerkers die het Zeeuws Tijdschrift met de plannen confronteert zien de voordelen van zo'n campus, maar er doemen - terecht - ook prakti sche bezwaren op om nog maar te zwijgen van de politieke strijd die er zou losbarsten. Wij hebben daar uiteraard maling aan, walsen er eenvoudig overheen, zeker als je ziet hoe het onderwijs in Zeeland is gehuis vest. Gebouwen waar je niet vrolijk van wordt, al zijn ze misschien van alle gemakken voorzien en ontbre ken detectiepoortjes. Een naar Amerikaans voorbeeld gemodelleerde campus is toch wat anders, heeft allure, uitstraling. Weg met die halfhoge Oostblokgebouwen, 25 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 27