'gang alleen voor gasten Foto's: Oscar Steens. die stereotype kantines en portiersloges (alleen de pit bulls ontbreken nog). En erger: na vier uur 's middags is er geen hond meer te bekennen, uitgestorven, ter wijl op Morehouse College in Atlanta de bq's worden ontstoken, op de sportvelden de competities beginnen en toneelclubs hun uitvoeringen repeteren... Waar wachten we nog op? Groen College Goes 'Een campus zou natuurlijk heel efficiënt zijn omdat je een aantal voorzieningen toegankelijk maakt voor veel meer leerlingen,' zegt F. van Bussel, hoofd facilitaire zaken van het Groen College in Goes. 'Nadeel van zo'n campus: een relatief kleine school [het Groen College telt zo'n duizend leerlingen en heeft een docenten korps van een kleine honderd docenten] als de onze zou wel eens ondergesneeuwd kunnen raken, ik bedoel: er bestaat gevaar voor verlies van ons groene imago. Kijk, we zijn nu een school met een groene rand, dat mag niet lichtgroen worden. Nu zie je gelijk bij binnen komst rechts het 'bloemschiklokaal' en weet je dat het om een groen college gaat, dat moet wel zo blijven. Dat wil niet zeggen dat we wars zijn van samen werking. Integendeel, ons college maakt deel uit van de zogenoemde Edudelta Onderwijsgroep, met vestigingen in Barendrecht, Sommelsdijk en Middelharnis. In het verleden is een poging tot samenwerking gestrand vanwege een andere bekostigingsstructuur. Verder zijn we internationaal actief, zo hebben we uitwisse lingsprogramma's met scholen in Litouwen.' Het Groen College leidt op vmbo- en mbo-niveau op tot meer dan vijftig beroepen: van hoefsmid tot milieucontroleur, van ijsmaker tot monteur landbouw werktuigen, van hovenier tot hondentrimmer. Voor al die studierichtingen heeft het college de meest uiteen lopende faciliteiten: een grote kas, een dierenverblijf en een complete keuken waar agrarische producten worden verwerkt. 'We maken hier zelf wijn, en natuurlijk frites. Het is overigens niet zo dat het praktijkdeel van alle vak ken hier wordt gedaan. Voor het bewerken van akkers gaan de studenten naar elders, het vervoer regelen we zelf met zeven grote en een paar kleine bussen.' Hoe zit het met de sociale, culturele en andere niet- onderwijsgerelateerde voorzieningen op het college? 26 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 28