ZEEUWS! Jaargang 54, nummer 3-4, 2004 Redactie Peter van Houte, Karen Kroese, Oscar Steens Paul van der Velde (hoofdredacteur), Francisca van Vloten, Dick van der Wouw, Dick van den Bout (gastredacteur) Aan dit nummer werkten mee Lineke Broos, Wim Hofman, Jan Kuipers, John Louws, Kees van Minnen, Ben de Reu, Peter Sijnke, André van der Veeke, Pamela Wilhelmus, Rebecca van Wittene, Migo tekstueel advies Bestuur Stichting Zeeuws Tijdschrift W.T. van Gelder (voorzitter), A.J. de Visser (secre taris), J.A.M. Nijskens (penningmeester), K. Scherphuis, D. van den Bout C.F. Bos, A.L. Oosthoek Adres Postbus 503, 4330 AM Middelburg tel 0114 - 322878 redactie@zeeuwstijdschrift.nl bestuur@zeeuwstijdschrift.nl www.zeeuwstijdschrift.nl Abonnement Het Zeeuws Tijdschrift verschijnt zes keer per jaar. De abonnementsprijs bedraagt 38 euro franco per post. Opzegging dient schriftelijk te geschieden twee maanden voor het einde van het lopende jaar. Advertentieacquisitie Rita Oomen tel 0167 - 563401, fax 0167 - 561200, japm.oomen@worldonline.nl vormgeving Pharos M. van Hootegem Druk Grafisch Bedrijf Pitman bv ISSN 0166-5154 Subsidiegever Provincie Zeeland adverteerders Koninklijke Zeelandia Groep b.v., Zeeland Seaports, Provinciale Zeeuwse Courant, Fabery de Jonge Goes, Galerie De Vier Gemeten Middelburg, de Drukkery Middelburg, Boekhandel Basting Oostburg, Boekhandel De Vries Zierikzee, Boekhandel De Koperen Tuin Goes, Auberge De Campveerse Toren te Veere, Mazars accountants, Grafisch Bedrijf Pitman b.v., Stichting Scoop, Restaurant Kint&Co te Paal 2004 Zeeuws Tijdschrift De redactie heeft ernaar gestreefd de rechten van de illustraties te regelen. Degenen die desondanks menen rechten te kunnen doen gelden, kunnen zich alsnog tot de redactie wenden. 10 12 13 17 Zeeuwse onderwijsruimte Paul van der Velde stelt dat ondanks de vrij florissante staat van het onderwijs in Zeeland er geen reden is achteruit te leunen in de collegebanken. Roosevelt Academy: een fantastische kans voor Zeeland. Interview met Annette Nijs Dick van den Bout en Paul van der Velde togen naar het ministerie van Onderwijs om uit de mond van Annette Nijs te horen wat haar bij de Roosevelt Academy voor ogen staat. Alles kan hier nog. Je bent zo vrij! Gesprekken studenten Roosevelt Academy Tijdens een voorlichtingsdag van de Roosevelt Academy vroeg Pamela Wilhelmus vier studenten waarom ze voor de Roosevelt Academy in Middelburg kiezen. Zeeuwse universiteit: van zessen klaar? Peter Sijnke gaat op historische zoektocht en traceerde vijf eer dere pogingen om een universiteit in Zeeland te vestigen. Een kans van een op miljoen. Interview met sta tistica Nel Verhoeven Paul van der Velde sprak in de serie Terug naar Zeeland met Nel Verhoeven die het statistiekonderwijs aan de Roosevelt Academy gaat inrichten De Zeeuwse Bibliotheek als UB Lineke Broos geeft een beeld van de Zeeuwse Bibliotheek en stelt vast dat die volledig klaar is om ook universitaire studen ten te ontvangen. Europees centrum voor Amerikanistiek. Het Roosevelt Study Center in Middelburg Kees van Minnen, directeur van het RSC, licht de rol toe die dat centrum in de Zeeuwse onderwij sruimte speelt. Wageningen aan Zee. Het Centrum voor Schelpdieronderzoek in Yerseke Yerseke is een proeftuin voor aquacultuur. Peter van Houte bezocht het lab dat ruimhartig ondersteund wordt door het Innovatieplatform dat onder voorzitterschap staat van J. P. Balkenende. Quartier Latin in Middelburg? Pamela Wilhelmus liep door Middelburg en peilde de reacties op de campusgedachte.

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 2