ROC Zeeland CIOS maakt deel uit van het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland (ROC). Dat telt 10.000 leerlingen (inclusief volwasseneneducatie) en 650 personeelsle den verspreid over 20 vestigingen. Op de dependance aan de Beukenstraat brengt de ROC-pr-medewerker Ineke Schrier ons in contact met de voormalige direc teur van het CIOS Goes en de huidige ROC-innovatie- manager Carin Biesterbosch-Gunst. 'Puur toeval' zegt ze, want meestal zit ze op het hoofdkantoor in Vlissingen. Ze kwam in contact met het Zeeuws Tijdschrift door het sportnummer van twee jaar geleden (ZT 2001, 5). procent van buiten de provincie. Als je juli service woon eenheden zou kunnen aanbieden, zou je nog veel meer studenten vanbuiten kunnen trekken. In Zeeland zijn we niet genoeg overtuigd van onze eigen kwaliteiten. Iets meer Zeeuwse bluf zou geen kwaad kunnen. Dus een campus voor de hoogste jaren van het middelbaar en het hoger onderwijs samen spreekt me zeker aan. Campus Zeelandstad op Het Zilveren Schor? Oeps. Carin flapt het er ineens uit. 'Ik weet een mooie plek voor jullie Campus Zeelandstad. Het ligt vlakbij Arnemuiden aan het Veerse Meer. Het is lastig te vin- Foto's: ROC Zeeland. Daarin pleitte de directeur van de Zeeuwse Sportraad, Ton Kienhuis, voor brede sportverenigingen waardoor het plaatselijke voorzieningenniveau zou stijgen. 'Dat idee sprak mij bijzonder aan vanwege het Zeelandbrede concept dat eraan ten grondslag ligt. Het ligt in dezelfde lijn als de campus voor middelbaar en hoger onderwijs in Zeeland. Het past in ons streven naar concentratie waarmee we de voorzieningen beter en meer kunnen benutten. Een voorbeeld daarvan is de 20 miljoen euro kostende nieuwbouw in Goes die dit jaar de deuren opent waar vier opleidingen in ondergebracht zullen worden. Bij sommige opleidingen komt meer dan 50 den, maar ik zou er maar 'ns gaan kijken.' Tien hectare telt het gebied in totaal, bos en grasvelden en een paar gebouwen die nu dienstdoen als conferentiecentrum. Ideaal voor de campus? En wat zou beheerder Joop van Rumste eivan vinden om 'zijn' gebied om te vor men tot studentenenclave. 'We ontvangen nu de marechaussee en in het verleden heeft de Hogeschool Zeeland een conferentie over water gehouden. Maar een campus, tja da's toch heel wat anders dan wat we nu doen.' Kees van der Wouw, teamleider horeca en voeding bij de ROC-vestiging in Middelburg plaatst terecht kanttekeningen bij de keus van Biesterbosch. 28 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 30