'Het Zilveren Schor ligt behoorlijk afgelegen, is dus lastig bereikbaar voor studenten. In dat geval zou je goed moeten nadenken over een goede vervoerstruc- tuur. Ander aspect is de veiligheid: hoe controleer je zo'n gebied? Daarbij is het de vraag of je er verstandig aan doet studenten zo ver van de stad af te houden. Denk alleen al aan de inkomsten die zij daar genere ren.' Gezien de voorgeschiedenis van Het Zilveren Schor (het debacle met het sportcentrum voor gehan dicapten begin jaren negentig van de vorige eeuw) lijkt het toch beter de nieuwe campus als een soort op, 'de portiers doen hun plicht.' Hij zwaait de scepter over de horeca- en voedingafdeling met 500 leerlin gen. Daar worden op de praktijk gerichte opleidingen gegeven. Zo leidt hij koks, caféhouders en bakkers op. We worden rondgeleid door de keukens en het restau rant waar vrijwel elke dag lunches en avondmaaltijden tegen kostprijs worden geserveerd. De koksopleiding heeft een goede naam maar de bakkersopleiding is de beste opleiding van Nederland en draait in de Europese top mee. Daarvan getuigen de vele getuigschriften die de wanden van de gangen sieren. Het idee van een campus spreekt hem aan. Veel van de leerlingen lopen stage in het buitenland. Ze gaan vooral naar Spanje, Oostenrijk, Frankrijk en Amerika. Zo is zijn dochter momenteel activiteitenbegeleidster in een hotel in Orlando. Voordeel van zo'n stage naast inter nationale ervaring is, dat ze ook het Amerikaans diploma krijgen. Dat brengt ons terug op de campus. 'Ik zou alleen het niveau 4 van de mbo (12 procent van het totaal aantal leerlingen aan het ROC) daar toelaten want de campus moet kwaliteit uitstralen. Ik weet zeker dat we met zo'n campus het aantal leerlingen kunnen ver dubbelen.' trait d'union tussen Vlissingen en Middelburg te vesti gen. Daar zitten sowieso de meeste vestigingen van hoger onderwijs en met honderd hectare en honderd miljoen euro zou je een heel eind komen. De beste bakkerijopleiding van Nederland Het is vrijdagmiddag en Kees van der Wouw is een van de weinige mensen die nog aanwezig zijn in het gebouw. De deur van de vestiging aan de Merwedelaan in Middelburg waar intakegesprekken voor nieuwe leerlingen plaatshadden - we zagen er veel moslima's - bleef voor ons gesloten. 'Logisch', merkt Van der Wouw 29 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 31