De bel gaat om half zes. Een eerste instructie Geeft Wim Hofman in zijn bijdrage geboden en of niet- geboden van een imaginaire kostschool? 24 Campus Zeelandstad Oscar Steens en Paul van der Velde trokken op de bonnefooi langs Zeeuwse scholen en ontdekten dat het idee van een cam pus op de nodige steun in het veld kan rekenen. Primair onderwijs in Zeeland Ben de Reu, directeur van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, beschrijft de ingrijpende veranderingen in het primair onderwijs van de laatste tien jaar. Zeeuws voortgezet onderwijs aan de top Dick van der Wouw geeft een aantal redenen waarom het voort gezet onderwijs in Zeeland zo'n kwalitatief hoog niveau heeft. Gewichtloos André van der Veeke verhaalt van een dag in het bijzonder onderwijs. 'Terwijl de chaos terugzakte tot een aanvaardbaar peil, besefte ik dat ik dit niet kon blijven doen.' Vlissingen studentenstad? Pamela Wilhelmus sprak met studenten van de Hogeschool Zeeland en komt tot de conclusie dat er genoeg te doen is maar dat een studentenverenigingsleven ontbreekt. HZ-Cultprogramma: een opleiding moet meer doen dan opleiden John Louws, voorzitter HZ-Cultprogramma van de Hogeschool Zeeland, verklaart het succes van dat programma waar al meer dan 400 studenten aan deelnemen. Klein Parijs krijgt een schakende prins. Guido Metsers vat Maurits in brons Rebecca van Wittene schetst het wordingsproces van het stand beeld van prins Maurits. Zij is de echtgenote van de maker en kon daarom het ontstaan van heel dichtbij volgen. Niemandsland in Staats verband. 1604 het jaar dat Zeeuws-Vlaanderen vormde Jan J.B. Kuipers interviewde Dirk de Vries en Andre Bauwens, initiatiefnemers van het Maurits herdenkingsjaar. Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien Samengesteld door Jan J.B. Kuipers. Op de voorkant: 'De droom van de landsadvocaat', Foto: Rebecca van Wittene. i Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 3