Studentenstad Vlissingen? Middelburg wordt in september voor het eerst 'overspoeld' met kersverse eerstejaarsstudenten. In Vlissingen zijn ze al sinds eind jaren tachtig van de vorige eeuw aan de studenten gewend. Er studeren maar liefst 4.000 studenten aan de Hogeschool Zeeland (HZ) waarvan meer dan duizend uit de rest van Europa en Azië. De HZ biedt twintig hogere beroepsopleidingen aan. Vier studenten van de HZ vertellen over hun ervaringen met het Pamela Wilhelmus studentenleven in Vlissingen. Foto's: Anda van Riet. Danny Nguyen (21) is een Vietnamees en studeert International Business and Management. 'Als je in Vietnam woont en je wilt in Europa gaan studeren dan springt de Hogeschool Zeeland er al snel uit. Het is een erg toegankelijke school voor buitenlandse stu denten. Ik volg een internationale opleiding en zit hier de volle vier jaar. De meeste buitenlandse studen ten uit Azië doen dat. De Europeanen zitten hier meestal niet langer dan een semester. Voor hen is het echt partytime. Ik ga niet vaak de stad in. Ik heb twaalf uur college per week. Ik voetbal en fitness als vrijetijd- besteding. Voetbal is eigenlijk de enige plek waar ik contact heb met Nederlanders. Ik ga voornamelijk met andere Vietnamezen om. Ik woon bij een hospita in huis. Ik mag van haar niet uitgebreid koken. Voor mij woonde er een Vietnamees meisje dat niet goed kon koken. Het stonk altijd en dat is mijn pech. Toch heb ik het naar mijn zin bij mijn hospita. De meeste Aziaten wonen in een wooncomplex ver buiten de stad. Dat is vooral in de winter verschrikkelijk voor hen. Ze moeten tien kilometer door wind en regen fietsen, brrr. De kou vind ik het allerergste. In Saigon, waar ik vandaan kom, is het veel warmer. Sinds ik hier ben aangekomen, bijna twee jaar geleden, ben ik één keer teruggegaan naar Vietnam. Elk jaar een ticket is te duur. Als ik afgestudeerd ben, wil ik eerst werk ervaring opdoen in andere landen. Op die manier hoop ik later in Vietnam echt carrière te maken.' Nico Jansen (21) komt uit de Achterhoek en studeert Energietechnologie. 'Voor mij was in Vlissingen gaan studeren voor de hand liggend, want mijn studie kun je nergens anders doen. Ik vind het ook prima hier. 41 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 43