Jens van't Klooster uit Zeist, iy jaar. 'Je ziet erg veel mensen uit Utrecht hier, dat is echt opvallend. Maar ik snap het wel. Die kennen het University College al en zijn bekend met het principe. Als je zelf uit de omgeving van Utrecht komt, wil je liever niet naar het College. Je zit dan wel op de campus maar bij wijze van spreken slechts vijf minuten bij je ouders van daan. Voor mij werkt dat niet. Ik wil echt wat nieuws nu. Ik ben met de Roosevelt Academy in aanraking gekomen op een studiebeurs. We hebben zoveel mogelijk folders bij elkaar gesprokkeld en de folder van de Roosevelt Academy trok meteen mijn aan dacht. Veel opleidingen probeerden hip over te komen. De Roosevelt Academy niet, die komt juist classy over. Ik heb een sollicitatiebrief geschreven en je moest daarbij aanbevelingen van leraren op school meestu ren. Raar is dat hoor, aan mensen vragen of ze je schaamteloos willen aanbevelen. En dan afwachten of je op gesprek wordt uitgenodigd, dat was heel spannend. Ik was erg zenuwachtig voor het gesprek. Gelukkig ging het er heel ontspannen aan toe. Ze waren erg aardig. Een gedeelte moest in het Engels. Dat is logisch want alle onderwijs is in het Engels. Je moet gemiddeld een acht voor Engels staan om te worden toegelaten. Het is allemaal goed verlopen en in sep tember begin ik. Het voelt als een sprong in het diepe. Spannend!' Elise Reus uit Gent, 22 jaar. 'Ik studeer op dit moment Engels en Nederlands aan de Universiteit in Gent. Dat is eigenlijk een verkeerde keuze geweest, vind ik achter af. Ik studeer dit jaar af maar ik wil nog niet gaan wer ken. Via een advertentie in de PZC raakte ik bekend met de Roosevelt Academy. De opleiding kwam op me over als breed van opzet en van hoog niveau. Dat sprak me erg aan. Ik ben geïnteresseerd in geneeskunde, dus als ik naar de Roosevelt Academy ga zal ik vakken volgen die daarmee in verband staan. Het kleinschalige van deze opleiding vind ik een groot voordeel. Hoor colleges met vier- tot vijfhonderd mensen zijn me niet vreemd. Ik heb ze altijd als onpersoonlijk ervaren. Bij de Roosevelt Academy zal geen sprake van anoni miteit zijn en kennen de docenten je persoonlijk. Dat is zeker prettig. Ik heb wel een beetje twijfels over de campus. In Gent woon ik al vier jaar op kot. Het zal wennen zijn op zo'n campus vanwege het ver plichtende karakter. Gelukkig kun je zelf koken en hoef je niet altijd met z'n allen te eten zoals bij University College. Dat er nog helemaal geen studentenleven is in Middelburg zal wel even wennen zijn. Gent is echt een toffe stad met een druk studentenleven. Gelukkig vind ik Middelburg erg gezellig. Ik ben er weg van.' Maan Leo uit Utrecht, 18 jaar. 'Ik heb echt voor de Roosevelt Academy gekozen omdat de opzet van de opleiding me aanstaat. Absoluut niet omdat de Roosevelt Academy in Middelburg is. Dat vind ik eigenlijk eerder een nadeel. Het is erg ver weg vanuit Utrecht. Ik ben gewend in het centrum van het land te wonen. Het zal wennen zijn maar Middelburg is wel een heel gezellige, sfeervolle stad. En het ligt dicht bij zee wat ik een een groot voordeel vind. Het lijkt me ontzettend leuk op de campus te wonen. Dat ik tot de eerste lichting behoor, spreekt me erg aan. Er is nog weinig studentenleven in Middelburg en dat gaan wij veranderen. We richten een theaterclubje op en over een paar jaar is dat uitgegroeid tot een echte stu dentenvereniging. Het eerste jaar zijn er nog maar weinig studenten. Als alle jaren draaien studeren er 600 studenten aan de Roosevelt Academy werd er net verteld. Niet veel. Ik verwacht dat ik hard moet werken. Ik ben daar niet bang voor. Naar de Roosevelt Academy ga je niet om één ding te doen, je wordt er heel breed opgeleid. Het aantrekkelijkste vind ik het kunstgedeel te van de opleiding. Daar ga ik denk ik uiteindelijk mijn afstudeerrichting van maken. Ik heb er heel veel Sophietje de Sonneville uit Goes, ïyjaar. 'Ik woon in Goes en eigenlijk wil ik hier weg. Maar de Roosevelt Academy spreekt me zo aan dat ik toch aan het twij felen ben geslagen. Het gebouw heeft een heel statige uitstraling. Dat vind ik wel indrukwekkend. Wat me erg aanspreekt is de brede opzet van de opleiding. Je kiest niet voor één studie maar je krijgt een heel brede opleiding en dat vormt een hele goede basis voor later. Ik wil misschien arts worden. Als ik hier afstudeer, zal het in de richting Science zijn. Tja, en het opbou wen van een studentenleven in Middelburg lijkt me te gek. Met een betrekkelijk kleine groep studenten bij elkaar zitten en uit het niets een bruisend studenten leven organiseren. Om dat helemaal zelf te doen, lijkt me heel bijzonder. Daarom spreekt dat campusidee me aan. Het lijkt me leuk om een zeilvereniging op te zetten. Maar ach, ik vind zoveel leuk, en alles kan hier nog, je bent zo vrij!' 7 Zeeuws Tijdschrift 2004/3-4

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 9