in Vlissingen genoten en ging nog zelden naar huis. In het weekend werkte ze in een winkel in Middelburg. Ze voelde zich al aardig geïntegreerd toen ze voor de vervolgstudie naar de HEAO in Amsterdam ging. Ze woonde drie jaar op een ldein kamertje in Haarlem zonder vooruitzichten in de komende jaren een betaalbare woning te vinden. Dus toen haar vriend, die scheepsbouwkunde studeerde, stage kon gaan lopen bij een werf in Sluiskil in 2001, aarzelden ze niet en verhuisden. Ze vond al snel een baan bij SEPAZ. Nu wonen ze in Krabbendijke. Dat vindt ze ideaal want zo is zowel Brabant - haar vriend is wiskundeleraar in Steenbergen - als Zeeuws- Vlaanderen makkelijk bereikbaar. Bovendien is het vanaf Krabbendijke naar de Randstad niet al te ver. Vrienden en familie van Jules Starmans (Heerlen, 1956) en zijn vrouw Marie-Elise (Heerlen, 1959) keken op toen zij aankondigden dat hij hoofd Werk, inkomen en zorg van de gemeente Schouwen-Duiveland zou worden. Na zijn studie geschiedenis was Jules midden jaren tachtig werkloos geworden dus kende hij de wereld van de andere kant van het loket als geen ander. Hij kwam bij de provincie Limburg als beleids medewerker terecht, trouwde en ging in Maastricht wonen. Hij wilde vooral eens iets anders. Hij woont (een paap!) in het voormalige woonhuis van de predi kanten van Dreischor dat uit het eind van de zeven tiende eeuw stamt. Een droomlocatie aan de ring rond de kerk met leilindes voor zijn huis. Op een kast in de woonkamer is een klein Chinees altaar. Dat houdt ver band met hun negenjarig dochtertje Li dat ze in China geadopteerd hebben. 'Het is onbewust ont staan. Li gaat naar een openbare school in Dreischor. Kijk, een Chinees meisje met staartjes dat samen met een Zeeuws meisje op hun springveren op en neer hoppen, is de nieuwe werkelijkheid van Dreischor.' In Vlissingen studeren een paar honderd Chinezen aan de Hogeschool Zeeland. Marcel Migo 8 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 10