(Wijk bij Duurstede, 1980) kwam er niet om te stu deren, alleen om te wonen. Hij studeerde Nederlands aan de Hogeschool van Utrecht en treinde anderhalf jaar lang elke morgen rond zes uur richting Utrecht. Hij heeft een astmatische aandoening en kende Zeeland van vakanties. Hij herinnerde zich dat hij er makkelijker kon ademen dan elders. Zijn keuze er te gaan wonen, werd door zijn vrienden aanvankelijk vreemd gevonden tot ze hem in zijn fraaie apparte ment, met de zee op een zucht afstand, kwamen opzoeken. Het was, naast zijn aandoening, de reden naar Vlissingen te verkassen. In Utrecht had hij voor hetzelfde geld een bezemhok. Nog voor hij afgestu deerd was, kreeg hij een baan als corrector van onder andere familieberichten bij de PZC. Op die manier leerde hij de Zeeuwse dialecten 'eel hoed' kennen. De redactie van de PZC zetelt inmiddels in Breda. 'In een vrijwel leeg gebouw corrigeerde ik nog steeds overlijdensberichten. Ik was de laatste corrector van de PZC en sinds dit jaar de eerste van het Zeeuws Tijdschrift.' De kans dat Nel Verhoeven (Utrecht, 1961) in Zeeland zou komen wonen was er een uit miljoen. Weliswaar zat haar grootvader van moederszijde in de jaren dertig voor de Christen Unie in de gemeente raad van Middelburg en heeft ze er nog veel familie leden. Ze bracht er dikwijls de vakantie door. Toen ze hoorde over de oprichting van de Roosevelt Academy in Middelburg ging ze spreken met de Dean, Hans Adriaansens, die ze nog van haar studie sociologie in Utrecht kende. Van het een kwam het ander en sinds kort woont ze in het plan Mortier in Middelburg waar ze herenigd is met haar man na vele jaren een weekend huwelijk te hebben geleid. Hij werkt bij de Koninklijke Luchtmacht op de vliegbasis Woensdrecht. Hun zoon Sander (16) is aangenomen bij de vierjarige CIOS- sportopleiding in Goes en surft op het Veerse Meer dat het een lieve lust is. 9 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 11