Koos Dalstra Markus van der Graaff Markus van der Graaff (Rotterdam, 1967) maakte voor het vorige nummer van het ZT een illustratie bij het verhaal van André van der Veeke waarmee hij in de persoon van Gulliver de getormenteerde onderwijzer personifieerde. Hij levert onder andere illustraties aan de PZC en de VPRO-gids. Hij volgde de lerarenopleiding Nederlands en tekenen in Utrecht en vervolgens in die zelfde stad de Nieuwe Academie, een kunstopleiding waar hij zich vooral met schilderen bezighield. Sinds zijn komst naar Zeeland in 2001 heeft hij de schilderkwast aan de wilgen gehangen en tekent en schrijft vooral. Hij is getrouwd met Esther Priester (Kruiningen, 1967) en ze hebben een dochter, Lou (6). Zijn vrouw had uiter aard te maken met zijn komst naar Zeeland. Toch had Middelburg vanwege de intieme sfeer al lang zijn hart gestolen. Bovendien kon hij met de opbrengst van de verkoop van zijn woning, in Middelburg een huis aan schaffen dat zijn stoutste verwachtingen overtrof. We spreken over zijn boek De mug, het meer en de olifant dat meedingt naar de Zeeuwse Boekenprijs 2004. Daarin heeft hij elke zet van een fameuze schaakpartij van Paul Morphy, de negentiende-eeuwse Bobby Fischer, geïllustreerd. Morphy geloofde dat God in het schaken de hele wereldgeschiedenis heeft vastgelegd. Zeeland heeft een grote aantrekkingskracht op schilders. Koos Dalstra streek in de zomer van 2000 in Vlissingen neer samen met zijn partner Marion van Wijk, actrice (onder meer in de film Karakter van Mike van Diem) en theatermaakster. Eerder was hij uit Amsterdam naar Zwolle verhuisd om te ontsnap pen aan de nasleep van een aanslag op zijn kunst broeder Rob Scholte waarvan hij verdacht wordt. De zaak is in cassatie. De definitieve uitspraak is nog niet in zicht. Concrete bewijzen voor zijn betrokkenheid 10 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 12