Yvette Lardinois en Jan Goossen Yvette Lardinois (Waalwijk, i960) en Jan Goossen (Venezuela, 1937) wonen sinds kort in Vrouwenpolder. Jans vader die bij Shell werkte, kwam uit Vlissingen. Jan bracht er een gedeelte van zijn middelbare-school- tijd door maar opgroeien deed hij in Amerika. In de roerige jaren zestig woonde hij in Amsterdam en rond zijn sculptuur op het Spui vlak voor het Maagdenhuis ontbrandde een strijd tussen voor- en tegenstanders. De laatsten wonnen en het werd verplaatst naar het Flora park maar toen zat Jan al lang en breed in Eindhoven waar hij lesgaf aan de kunstacademie. Daar leerde hij Yvette kennen. Zij werkte toen bij het Nederlands Textielmuseum in Tilburg. Het duurde niet lang voor dat ze een oude melkfabriek kochten die uitgroeide tot een artistiek centrum. Twee jaar geleden kreeg Jan een hartaanval. Nadat hij daarvan hersteld was, wilde hij terug naar het land van zijn voorouders. zijn nooit geleverd. In Vlissingen denkt hij dikwijls terug aan de claustrofobische structuur van Amsterdam die hij vergelijkt met een spinnenweb: 'als er ergens een draadje geraakt wordt, gaan elders in de stad de alarmbellen af.' De keuze in Vlissingen te gaan wonen is een optelsom van zaken: het landschap, fragmenten van verhalen van de kunstwereld van vroeger, het relaxte, Zeeuwse meisjes met strakke truitjes en navelpiercings, het zuidelijke, de nabijheid van Vlaanderen, het afsluiten van de Vlissingse boule vard op zondag en de herinnering aan zijn eerste bezoek aan Zeeland in 1962 waar zijn vader met alle geweld naartoe wilde om er over een van de eerste zebrapaden in Nederland te kunnen lopen. Zijn vader werd er bijna overreden en bij aankomst op de eerste- hulpafdeling hing er een grote poster met 'Veilig Oversteken op het Zebrapad'. 11 Zeeuws Tiidschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 13