Nel Verhoeven en Jan-Willem Zeijseink Hanneke weet niet of ze altijd in Zeeland zal blijven wonen. Niet dat ze het niet naar haar zin heeft. Als zeilster komt ze meer dan aan haar trekken en ook de Zeeuwse culturele infrastructuur vindt ze van een ste delijke allure met de theaters, goede boekhandels, bio scopen en het Zeeland Nazomerfestival. In haar optiek is Zeeland een stedelijke regio en die is natuur lijk beïnvloed door de Zeelandbrede kijk die ze door haar werk voor SEPAZ heeft gekregen. Die stichting, opgericht door de provincie en de gemeentes, heeft immers tot doel Zeelandbreed economische activitei ten te promoten, binnen te halen en te monitoren. Ze proberen te voorkomen dat gemeentes door bedrijven tegen elkaar uitgespeeld worden maar in de eerste plaats is hun werk gericht op het aantrekken van bedrijven. Sinds de oprichting van SEPAZ kunnen ze enkele successen op hun naam schrijven zoals het bedrijf Enjoy Sailing (jachtverhuur) dat op Tholen zijn Friese activiteiten verder uitbreidde. Het werk van ïz Zeeuws Tijdschrift 2004/5 SEPAZ biedt een toegevoegde waarde; immers de regio Zeeland is interessant voor bedrijven Met hun nieuwsbrief met een oplage van 2500 exemplaren, website en beursbezoek blijven ze nog minstens tot 2007 het aanspreekpunt voor bedrijven die zich in Zeeland willen vestigen. De familie Knoops is optimistisch gestemd over de toekomst van hun melkveebedrijf zelfs als de sub sidiestroom vanuit Brussel zou opdrogen. Ze breiden hun melkquotum uit en wijzen op de vele aanbiedin gen die in hun lijfblad De Boerderij staan. Gerard is vorig jaar uit pure nieuwsgierigheid in de Verenigde Staten gaan kijken, maar ze hebben besloten in Zeeland te blijven ook omdat een zoon of dochter het bedrijf wil overnemen. Ze sloten net onder gunstige voorwaarden een hypotheek voor dertig jaar af en de bouw van een nieuwe stal is in volle gang waardoor het bedrijf vrijwel volledig autarkisch wordt. Dat ze zeven dagen per week moeten werken, nemen ze op

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 14