de koop toe. Omdat ze twee los-vaste krachten heb ben, kunnen ze regelmatig op familiebezoek en zelfs een paar keer per jaar met een lang weekend op vakantie. Er wordt gebeld. Wanneer kan de feesttent van de Absdaalse kermis opgezet worden? Janne, die in het bestuur van die kermis zit, zegt dat de wei aan het begin van de oprijlaan het meest geschikt is. Hun inburgering heeft weinig moeite gekost. Ze moesten wel wennen aan het vlakke land en het minder spon tane karakter van de Zeeuwen. Daar staat tegenover dat een Zeeuw zich stipt aan afspraken houdt en dat is in Brabant wel anders... Nauwkeurigheid is Nel eigen. Ze gaat de modules Methoden en statistiek van de Roosevelt Academy opzetten en daarnaast heeft ze een tutorschap gekre gen wat inhoudt dat ze studenten gaat begeleiden. Ze zal een van de weinige fulltime krachten worden. Een kennismakingsweekend met de staf van een kleine dertig personen zit erop. Er zijn 130 studenten aange nomen en de opening is op 30 augustus. Onder lei ding van het hoofd van de vakgroep Academie Core, prof. P. Powell, begint ze aan een promotieonderzoek over statistiekonderwijs in Nederland. Het is voor Nel a dream come true. Ze kan het haast niet geloven dat alles zo op zijn plaats kan vallen. Het leven lokt meer dan ooit. Dat geldt ook voor Fran^oise die onlangs haar muzikale kwaliteiten ontdekte. Ze won een van de hoofdprijzen in de zogenoemde Local Hero competi tie dat in haar woorden mensen die rechtstreeks van achter het aanrecht of van de bouwplaats komen een kans op een optreden voor een grote zaal geeft. Ze zong het hart uit haar lijf tijdens totaal uitverkochte voorstellingen in Hulst, Oostburg en in Temeuzen in het Scheldetheater voor maar liefst 500 toeschouwers. Ze is gevraagd als leadzangeres van twee bandjes. Uit Zeeland hoeft ze nooit meer weg. 'Ik ervaar de tunnel als iets heel positiefs. Ik ben Zeeland meer als een 13 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 15