geheel gaan beschouwen. Lekker een terrasje pakken in Middelburg, op zondagavond naar de strandtent in Vlissingen waar altijd bandjes spelen, een bioscoopje pikken in Hulst of Antwerpen en de Gentse feesten natuurlijk.' Markus' hoofdbron van inkomsten blijft voorlopig illustreren en daarnaast geeft hij filosofiecursussen aan de Volksuniversiteit. Hij verricht het grootste deel van zijn werkzaamheden in een atelier van de Middelburgse Atelierstichting en kent ondertussen veel Zeeuwse beeldend kunstenaars. Hij vindt de Zeeuwse kunstenaarswereld veel toegankelijker dan bijvoorbeeld de Utrechtse die dichtgetimmerd is. Hij is bezig met een boek over de verschillende manieren waarop strips verteld worden. Hij wil een eigen idi oom voor strips creëren zoals hij dat deed met schaak diagrammen in zijn boek De mug, het meer en de oli fant. Het is een meer talige benadering van de strip tegenover de doorgaans scenische. Hij geeft het in zeer beperkte oplage in eigen beheer uit. Daarna wil hij elk jaar een tijdschrift laten verschijnen waarin interpretaties staan over wat er in het boek gebeurt. Hij wil er de hele academische wereld van binnenuit mee opblazen. 'Voor het Zeeuws Tijdschrift ga ik een feuilleton schrijven over de Walcherse Robinson (een achttiende-eeuws reisverhaal). De hoofdpersoon arri veert in Zeeland en levert door middel van visioenen commentaar op de hedendaagse samenleving.' Marcel richtte nadat hij zijn baan bij de PZC ver loor een tekstueel adviesbureau op. Van een vriend die een stage liep bij een uitgeverij in Friesland hoor de hij dat die behoefte had aan een corrector. Van het een is het ander gekomen en op zonnige dagen kun je hem op zijn balkon thrillers zien corrigeren. Zijn opdrachtgevers zitten in heel Nederland. 'Mijn corri geerwerk is niet plaatsgebonden. Ik zou het ook op Mauritius kunnen doen maar ik heb het hier in Zeeland naar mijn zin.' Zo heeft hij zich twee jaar geleden verkiesbaar gesteld voor het Waterschap. Hij had een thema: veiligheid. Als volledig onbekende haalde hij meer dan 700 stemmen, de helft van wat hij nodig had om gekozen te worden. Hij vindt het Waterschap een interessant en nuttig publiek orgaan. Zaken als de kwaliteit van water kun je immers niet overlaten aan de waan van de dag. Het bestuur moet wel veel transparanter worden want pas dan kan de kiezer controleren of degene die hij gekozen heeft doet wat hij de kiezer beloofde. Of hij volgende keer mee gaat doen, weet hij nog niet maar de politiek lokt zeker. Jannis is van mening dat Zeeland culinair steeds beter op de kaart staat. Zeeland heeft zeker in het top segment genoeg te bieden. Of er nog plek is voor meer sterrenrestaurants betwijfelt hij want daar is de spoeling te dun voor. Als hij niet veel buitenlandse gasten zou hebben, zou hij onmogelijk kunnen draai en. Het is zijn grote droom het derde restaurant in Nederland te worden met drie sterren. 'Als je eenmaal op dit culinair niveau bent aanbeland is er geen weg meer terug. Je streeft naar het hoogst bereikbare en dat is voor mij drie Michelinsterren.' Jannis is vrijwel de hele dag met zijn werk bezig. Zijn recept voor kreeft is voor Lucullussen een omweg waard. Hij moet weer aan het werk. Nieuwe recepten bedenken. De beste maaltijden serveren... Riet en Jan Cees kopen de ingrediënten voor de maaltijden van hun seizoensgebonden restaurant bij een kleine kring van lokale leveranciers. Er heerst een mediterrane atmosfeer en schilderijen van Riet sieren de wanden. In hun vrije tijd genieten ze met volle teu gen van het Zeeuwse land. Bovendien is vooral Jan Cees een verwoede zeiler die bij het in de zeilwereld uitste kend bekendstaande Lion Classic Boats in Walsoorden een jacht kocht. Hij voelt zich al aardig thuis in Paal waar hij de inwoners van het gehucht via het cafége deelte van het restaurant al goed heeft leren kennen. Als fervent jazzmusicus droomt hij van een intiem jazzfestival in Paal. Als tegenwicht voor al die landelijke 14 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 16