de Willem3 haalt Koos enorme doeken voor de dag. Op een daarvan is het vertrek van Ader uit Cape Cod verbeeld. De monografie is waarschijnlijk volgend ja; klaar en wordt gepresenteerd tijdens een expositie in het Tent-CBK te Rotterdam. Ellen en Marco zijn voorlopig niet van plan Zeelan te verlaten. Ellen, die politicologie in Leiden studeer de, is de enige beroepskracht van de KBO. Ze denkt dat Zeeland het land van de toekomst voor ouderen i Vooral voor hen is veiligheid belangrijk. In grote ste den durven alleenwonende ouderen nauwelijks meet buiten de deur te komen. Hier zitten ze met hun leei tijdgenoten op bankjes rustig te mijmeren over vervli gen tijden of werken aan hun lichamelijke conditie door bijvoorbeeld over de Scheldedijk te fietsen. Ellei ziet voor de gemeenten in Zeeland veel mogelijkhe den het ouderenbeleid handen en voeten te geven temeer omdat zorg, wonen en welzijn steeds meer hoofdtaken van de gemeenten worden. Marco ziet in dit verband een grote rol weggelegd voor de Zeeuwse woningbouwcoöperaties die op een creatieve wijze oj de behoeften van de post-actieven moeten inspelen. 15 Zeeuws Tijdschrift 2003/2-3 rust hebben ze voor de vier maanden dat ze niet wer ken een pied-a-terre in Amsterdam aangehouden waar hun kinderen wonen. Die kunnen zich helemaal vin den in de zet van hun ouders want Drenthenieren was helemaal niets voor hen geweest. Koos en Marion leiden een vrij nomadisch leven met Vlissingen als hun vast honk waar Koos in de Willem3 een atelier heeft. Ze hebben net drie maan den in Berlijn gezeten en binnenkort gaan ze naar Italië. Ze werken al geruime tijd aan een monografie van Bas Jan Ader, een Groningse kunstenaar die in de jaren zestig naar Californië vertrok waar hij furore maakte met zijn installatieachtige werken. Bekend zijn zijn bakstenen aan touwtjes boven eieren waar een elektrificerende spanning van uitgaat. Zijn wer ken doen tegenwoordig meer dan 100.000 euro. De grote collectie Aders van het museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam hebben Koos en Marion intensief bestudeerd. Hun onderzoek in Amerika is afgerond en ze hebben in Cape Cod een visser geïn terviewd, die Ader met zijn boot heeft zien wegzeilen. Hij is daarna spoorloos verdwenen. In zijn atelier in

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 17