Caro heeft als secretaris sinds de invoering van het dualisme weinig meer met de gemeenteraad te maken. Ze geeft leiding aan de gemeentelijke organisatie en zorgt voor de administratieve uitvoering van beslui ten. Dualisme is bedoeld om de politiek dichter bij de mensen te brengen waarbij wethouders het beleid dat de gemeenteraad neerzet, uitvoeren. Of dat dualisme in een relatief kleine gemeente als Hulst werkt, betwijfelt ze. Wethouders, hoewel geen lid meer van de gemeenteraad, worden nog te dikwijls naar voren geroepen om uitleg over zaken te geven. Daar komt bij dat Hulst nog steeds tal van commissies kent waar in alles voorgekauwd wordt terwijl dat eigenlijk in de raad moet gebeuren. De debatteercultuur heeft nog geen vaste voet aan de grond gekregen in de stad van Reijnaert. In een recent krantenartikel (BN/De Stem, 3 juli 2004) vergeleek de burgemeester Hulst met één grote familie. Caro mist de grote projecten wel eens en ziet haar huidige functie zeker niet als het eind punt van haar carrière. Iets in Brussel of misschien eerste burgemeester van Zeelandstad? Voor dat con cept is volgens Caro de tijd nog niet rijp. Dan moet de jongere generatie het in de politiek voor het zeggen krijgen die Zeelandbreed kan denken in plaats van op lokaal niveau. In de raad zitten nog te weinig jongeren en het wethouderschap wordt gezien als een mooie afsluiting van de carrière in plaats van een mid-career move. Hoe lokaal alles gezien wordt, bleek uit de stam pij die ontstond toen ze als gemeentesecretaris van Hulst in de gemeente Terneuzen ging wonen. 'Er werd gezegd: Caro woont vast handig middenin daarmee veronderstellend dat ik ambieer de eerste burgemees ter van Zeeuws-Vlaanderen te worden.' Dick en Lammy behoren duidelijk tot de categorie post-actieven, met nadruk op actief. Het staccato van de Randstad, hebben ze geleidelijk ingeruild voor het andante van Zeeuws-Vlaanderen. Met een zekere mate van berusting van vooral de oudere generatie weten ze niet zo goed om te gaan. Dick wendt zijn expertise op het gebied van de cartografie aan als lid van de coördinatiecommissie collecties en activiteiten van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen en hij is medeorganisator van de viering Sluis 1604. Volgend jaar geeft hij een boek uit met alle manuscriptkaarten van de uitgever en cartograaf Van Keulen uit Amsterdam en gaat hij promoveren. 16 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 18