Het zachtrose bestaan. Filmstill 2003. H. van Boxtel Loek Grootjans. van dekens uit zijn kindertijd, afkomstig uit zijn ouderlijk huis, waar hij nog onder verwekt is. Gekleed in dit pak voert hij met Van Boxtel een performance uit bij de tentoonstelling van The Final Remains. De kun stenaar sluit zijn zoveelste leven af en begint met het volgende. Wij zijn nu zelf kwast De twee heren stellen zichzelf met de nodige moed de onvermijdelijke vraag: 'Kun je vanuit de abstractie weer beeld maken?' Het antwoord van Grootjans en Van Boxtel is ja. Niet meer door het één te transfor meren in het ander, maar door 'zelf kwast te worden'. Hun manier van zoeken mag dan ingegeven zijn door ideeën van overleden filosofen en kunstenaars, hun middelen zijn van deze tijd. Zich volledig bewust van hun imperfectie doen Van Boxtel en Grootjans nu een bescheiden poging om zonder toevoegingen, direct, één op één, te werken. Zij verschijnen zelf in levens echte films en performances met titels als Het zacht rose bestaan, In de gloria remix (remixed) en Hartenhaas Schoppenklaas. Mensen met varkenskoppen, gekleed in lijkwades en met pek en veren bedekte pakken figure ren in opmerkelijke settings. De stomme, door muziek begeleide films laten niet meer zien dan minimale handelingen van metaforische figuren. Verder presenteerden Grootjans en Van Boxtel al een duotentoonstelling in het Venlose Museum Van Bommel Van Dam eerder dit jaar en nu één in Vlissingen, een gezamenlijk boek, zeven films, een symposium op platoonse wijze in voorbereiding sinds ruim anderhalf jaar, een theaterstuk dat in september wordt opgevoerd. Benieuwd waar die ezelskop opduikt, die ik ergens zag slingeren. Tentoonstelling 'Verf- en verencollecties, pek, tweedehand schil derijen, nieuwste laatste resten, monochromen uit het donker en aanverwante werken in samenspraak met Werkgroep Nieuwe Start' in deWillem3, Oranjestraat 4, Vlissingen. 18 juli t/m 5 september 2004, open do t/m zo, 12.00 -17.00 uur Loek Grootjans en H. van Boxtel, Final Remains. Breda/Venlo/ Vlissingen: P Pers Publishers/Museum van Bommel van Dam/ Buro Beeldende Kunst Vlissingen, 2004, 80 p. isbn go 806919 8 4 30 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 32