WfilJIIïW wisselen in de etalagestaander, die ook alweer gratis aangevraagd kon worden voor de toonbank in de bak kerswinkel. Opvallend is de serie artikelen die ver scheen over 'etalageverzorging', van de hand van Coumou, waarbij zelfs een idee aan de hand gedaan wordt om op eenvoudige wijze letters te vergroten om eenvoudige etalageteksten te kunnen maken. Vermakelijk is het adres waar reacties naar toege stuurd konden worden: Zeelandia Zierikzee. Etalage. Inmiddels was er ook een Zeelandialogo ontwikkeld, dat duidelijk geïnspireerd was op het Zeeuwse provin ciewapen en dat tot in de jaren zeventig van de vorige eeuw in gebruik zou blijven. Onduidelijk is wie het getekend heeft, Johan Coumou of Machiel Wilmink. In januari 1932 verschijnt er een extra nummer ter gelegenheid van de bouw van het eerdergenoemde nieuwe fabrieksgebouw. Door het gebruik van rood transparant papier en half afgesneden pagina's werd een hoogtepunt bereikt in Johan Coumous typografi sche werk. Onder de omslagen van 1932 zijn enkele juweeltjes zoals die van de maand juli waarop de nieuwe fabriek het onderwerp is en die van oktober waarop in asymmetrische typografie het nieuwe pro duct Expansor wordt gelanceerd. Inventief grafisch ontwerper In de jaargang 1933 is duidelijk de hand te zien van Wilmink die sterk anekdotische omslagen maakte waarin de typografie een ondergeschikte rol speelde. Een van de kenmerken van Coumous ontwerpen was het zorgvuldige evenwicht tussen de twee verschillende disciplines, alhoewel hij ook wel eens een uitschieter maakte zoals het getekende augustusnummer dat doet denken aan het werk van de Franse affiche-ontwerper Cassandre. In 1934 maakte JC, zoals hij meestal zijn werk signeerde, nog een aantal interessante omslagen zoals het maartnummer over 'nieuwe beschuit'. Er volgde een enorme reclame campagne voor Carlo bak platen-smeerolie emulsie, die waarschijnlijk door Marinus Doeleman en Johan Coumou bedacht was. Op een foto in het Zeelandia-archief is duidelijk te zien hoe Coumou als figurant smeert met Carlo. De omslagen werden steeds meer echte plaatjes met een tekst, hoogst waarschijnlijk toch het werk van het 44 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 46