achterland; echter niet voor de cartograaf Dick de Vries (Schoondijke, 1938) en de verpleegkundige Lammy Hoornstra (Weststellingwerf, 1938) die na een werkzaam leven in de Randstad twee jaar geleden in Oostburg neerstreken. Dick gaat nog regelmatig terug naar zijn oude werkplek, de Leidse universiteitsbiblio theek. Zij zijn veel meer op Middelburg georiënteerd wat deels te verklaren valt door Dicks onderzoek in het Rijksarchief in die plaats. Pas onlangs maakten ze hun eerste uitstapjes naar Brugge en Gent. Dicks vader was predikant in Schoondijke. Toen Dick tien jaar was, werd zijn vader elders beroepen. Dat hij zijn band met Zeeland hield, bewijst zijn doctoraalscriptie over de geografie en geschiedenis van Aardenburg rond 1200. Ook verloofde hij zich in Cadzand met de Friese Lammy en ze brachten later met hun gezin de vakanties in Zeeland door. Over de vraag waar ze na hun pensionering zouden gaan wonen, hebben ze het uitgebreid gehad. Lammy reisde af naar haar Friese geboortestreek en vond daar te weinig aanknopings punten voor haar verdere leven. 'De rust en ruimte van Zeeland is veel minder leeg dan die van Friesland. Bovendien is het er gemiddeld vijf graden warmer, dus beter voor oude botten.' Eind 2002 werd Caro van der Lijcke (Cadzand, 1968) benoemd tot gemeentesecretaris van Hulst. Caro die in Leiden bestuurskunde studeerde en daar na de Politieacademie volgde, maakte een flitsende carrière in het Amsterdamse politiekorps. Haar laatste functie was als chef kabinet van de korpsleiding. Tijdens haar carrière is ze mede verantwoordelijk geweest voor Sail 2000, EK 2000 en het huwelijk van prins Willem-Alexander en prinses Maxima. Toen ze in de zomer van 2002 met haar partner Eric Marteijn (ljzendijke, 1958) over de Expresweg naar Knokke reed voor een korte vakantie, zeiden ze tegen elkaar dat het nu of nooit was. Ze konden iets voor hun ouders betekenen en zelf waren ze op een leeftijd dat ze nog van baan konden veranderen. Bij terugkomst uit Knokke zag ze in het tijdschrift Binnenlands bestuur de vacature voor gemeentesecretaris in Hulst. Ze solliciteerde en binnen zes weken was haar benoe ming een feit, ondanks dat zij geen gemeentelijke ervaring had en redelijk jong was. 'Het was een voor deel dat ik hier vandaan kom, omdat ik de taal versta en de mentaliteit begrijp en ik denk dat ze voor mij gekozen hebben om een verandering in de organisatie te krijgen.' Eric werd in 2003 benoemd tot directiese cretaris van Rijkswaterstaat in Middelburg en hun droomhuis hadden ze toen al gevonden: het voormali ge gemeentehuis van Biervliet. Daar heeft ze een ate lier waar ze naar hartelust kan tekenen en schilderen en in de ruime keuken kan ze haar culinaire driften botvieren. Haar man legt de laatste hand aan de wijn kelder. Kortom: alle ingrediënten voor een Bourgondisch leven zijn voorradig. Ellen van Troost (Kloosterzande, 1965) en Marco van Dorst (Axel, 1966) reisden in 2003 samen met hun kinderen Mara (11) en Mila (9) een halfjaar rond in Zuid-Amerika om aan het hectische bestaan in Rotterdam te ontsnappen. Het was een voorbode

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 6