Claudia en Jannis Brevet Janne en Gerard Knoops familiebezoek in Zeeuws-Vlaanderen kwamen ze te weten dat er in het buurtschap Paal, bij het Land van Saeftinghe, een dorpscafé te koop stond. Ze moesten er niet lang over nadenken en hakten de knoop door. Het café-restaurant is inmiddels anderhalf jaar open en reserveren is gewenst. Ze hebben veel klandizie uit Vlaanderen en Riet is erachter gekomen hoe uitge breid haar familie is, want het café-restaurant Kint Co trekt. De band van de ex-Zeeuwen met Zeeland is een duidelijk gegeven. Zij die er zich vestigen zonder er ooit gewoond te hebben, hebben op een of andere manier, hetzij door een vakantie, verre voorouders of studie, wel iets met Zeeland. Uitgezonderd Gerard (Mierlo, 1957) en Janne (Mierlo, 1963) Knoops die in 1995 in Absdale een veebedrijf oprichtten. Nadat hun eigen gemengde veebedrijf in het Brabantse Mierlo begin jaren negentig geen vergunning tot uitbreiding kreeg, verkochten ze het en gingen op zoek naar een andere locatie. Ze lieten hun oog vallen op twee gebie den waar de grondprijzen nog betaalbaar waren: noord-Groningen en Zeeuws-Vlaanderen. Ze kozen voor het laatste gebied en die keuze had vooral een culturele achtergrond. 'Wij hebben vooraf wel geke ken of ze carnaval konden vieren en we ontdekten al snel dat de Zeeuws-Vlaamse nachten nog langer zijn dan de Brabantse want er is geen sluitingstijd.' De keuze werd ook economisch bepaald want zij zien nog uitbreidingsmogelijkheden voor hun bedrijf dat 150 melkkoeien telt en 100 hectare groot is. De afgelopen tien jaar vestigden zich zestig veeboeren, voorname lijk uit Brabant, in het Zeeuwse. Ze zorgden hiermee voor een zekere revitalisering van het platteland door kwakkelende akkerbouwbedrijven over te nemen. 'De agrarische sector is groter dan mensen denken en is naast toerisme, aan water gerelateerde bedrijven, logistiek en innoverende technologie, een van de speerpunten in de economische ontwikkeling van Zeeland', zegt Hanneke Blok (Gouda, 1975) mede werkster van de Stichting Economische Promotie en Acquisitie Zeeland (SEPAZ). Samen met haar collega Frans van Spaandonk runnen ze SEPAZ vanuit het net opgeleverde, met zonnecollectoren getooide, gebouw van Zeeland Seaports bij de sluizen van Terneuzen. Hanneke ging bewust communicatie aan de Hogeschool Zeeland (HZ) studeren omdat het een kleinere hogeschool is en omdat ze binnen een dag een kamer had. Ze heeft volop van het studentenleven 7 Zeeuws Tijdschrift 2004/5

Zeeuws Tijdschrift | 2004 | | pagina 9