Een koor per duizend inwoners Zeeland staat bol van het zangtalent en telt het niet geringe aantal van 450 koren. Dat komt neer op een koor per duizend inwoners. Van kerkkoor tot show koor: Zeeland heeft het. En ook al is de titel Idol van het Jaar niet voor iedereen weggelegd, zingen is en blijft verrukkelijk. Nu de jeugd nog enthousiast zien te krijgen. Én te houden... Paula Koster Zingen, individueel of in groepsverband, voert in Nederland al sinds jaar en dag het lijstje aan van meest populaire hobby's. Zo ook in Zeeland. Zingen is een uiterst creatieve bezigheid, die geestverruimend en soms zelfs verslavend werkt zonder dat de gezond heid van de beoefenaar daarbij in het gedrang komt. Het voorkomt dan wel verjaagt aan stress en burn-out gerelateerde verschijnselen en is een krachtige sociale stimulans. Zeeuwse zanglustigen hebben de keuze uit een kleurrijke waaier van genres. Gregoriaans en gospel, barbershop en klassiek, pop- en volksmuziek, madriga len en shanty: het is er allemaal, voor jong en oud. Van Scratch Messiah tot Vól-koren Dat zingen sterk leeft onder de Zeeuwen blijkt uit het alsmaar groeiend enthousiasme voor de jaarlijks in de provincie georganiseerde zangfestivals. Het bij deze gelegenheden voor het voetlicht gebrachte, zeer gemêleerde repertoire is doorgaans van uitstekende kwaliteit en getuigt van grote inzet. Neem een zang festijn als de Scratch Messiah in Vlissingen: enkele honderden amateur-zangers en -zangeressen brengen na menig uur zelfstudie en een intensieve repetitie dag Handels Messiah ten gehore. Of het Korenmaat- festival, waarop koren uit alle delen van de provincie wedijveren om een Korenmaat. In totaal worden er in de Goese Grote of Maria Magdalenakerk acht van deze Zeeuwse Koorprijzen vergeven, gesymboliseerd door prachtige beeldjes van de Kapelse keramiste Cobi den Boer. Het Zeeland Nazomerfestival kent bijzondere 7 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 11