Carina Dumais en Henk Postma. Foto's: Artistica/PvH Media assortiment uit muziek van de laatste twintig jaar, met uitzondering van mijn collectie poproots uit de jaren zestig. Voor de rest vind je hier steeds van alle genres de nieuwste muziek. Ik durf te zeggen dat ik de meest divers samengestelde collectie kwaliteitsmuziek in Nederland heb. Met bescheidenheid bereik je weinig.' Organisch Op i september bestaat DeBard zes jaar. In die tijd is de muziekwinkel uitgegroeid tot een internationale ontmoetingsplaats van muziekliefhebbers. Henk is de zaak ooit begonnen als een winkel met wat cd's van zichzelf. In de kelder waren er toen exposities. Hij vond het best een uitdaging een zaak te beginnen met eigen middelen. Dat was bittere noodzaak want zijn businessplan zou in de ogen van de bank geen goed keuring hebben gevonden. Dat had vooral te maken met de geringe bevolkingsdichtheid van Zeeland die volgens vigerende economische wetten niet hoog genoeg om niche producten te verkopen. 'Vlissingen is qua inwonertal een dorp en tegelijk een wereldha ven; klein maar open, en met alle windstreken ver bonden. Daarom voel ik me hier thuis en heb ik het aangedurfd hier deze zaak te openen.' De slogan Think global, act local is Henk uit het hart gegrepen. 'Het is een economische waarheid als een koe. Je moet iets de tijd geven organisch te groeien. In vijf jaar lukt het dan wel. Ik heb bewust de eerste jaren geen reclame gemaakt en moest het heb ben van mond-tot-mondreclame. Nu het assortiment groot genoeg is, hoef ik niet meer te groeien en zet ik in op kwaliteitsverbetering. Ik denk dat ik bewezen heb dat je economisch rendabel kunt zijn met niche producten in een dunbevolkt gebied als Zeeland. DeBard heeft zonder subsidie of vreemd kapitaal een toeristische, een maatschappelijke en een sociale functie gekregen.' Henk was in Zeeland al op vele andere culturele terreinen actief. Hij organiseerde concerten, onder meer als medeoprichter van Nieuwe Muziek, zette uiteenlopende samenwerkingsprojecten op touw met beeldend kunstenaars en muzikanten, en maakte op voordracht van de Vlissingse kunstenaars acht jaar deel uit van de gemeentelijke adviescommissie voor beeldende kunst. Hij verbaasde zich al die jaren over de manier waarop subsidies voor kunst vaak worden 26 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 30