een uitstekende saxofonist en van hem kreeg ik les. De 'keuze' voor een muziekinstrument op je achtste is een intuïtieve. Ik vond het gewoon een mooi en stoer instrument. En 'Meneer Meijers' was een voorbeeld voor me, en die speelde saxofoon. Na optredens van de harmonie werd er in het café altijd lang doorgespeeld waarbij een breed reper toire vertolkt werd. Je moest alles uit het hoofd, puur op het gehoor spelen en dat vormde een uit stekende leerschool. Heel erg fanatiek was ik tot mijn zestiende overigens niet. Het spelen ging me gemakkelijk af en het leven lonkte aan alle kanten. Mijn interesse voor muziek kwam in een stroomversnelling toen ik ging studeren en mede studenten tegenkwam die fanatiek met jazz bezig waren. Er ging een wereld voor me open van stu dentenbandjes en jazzworkshops. Het duurde niet lang voordat ik ging spelen met (semi)professionele muzikanten. Toen die en bloc naar het Hilversums Conservatorium gingen, waar net de opleiding Lichte Muziek gestart was, ben ik er vaak gaan luisteren. Het drong tot me door dat ik van muziek mijn beroep kon maken. Dus weg met de studie boeken en op naar het Conservatorium! Het is me gelukt en nu speel ik in het Jazz Orchestra of the Zeeland niet haalbaar is. Er is steeds minder werk in de muzieksector, omdat er voortdurend orkesten weg- bezuinigd worden. Het kost de conservatoria erg veel moeite het hoofd boven water te houden. Mijn optredens in Zeeland beperken zich tot een enkele noot in de familiekring. Toen ik pas afgestu deerd was en nog geen werk had, heb ik wel een paar keer opgetreden in Zeeland. Ik had toen een duo met piano en een blaaskwintet. Het leven van een orkest muzikant die kinderen krijgt, laat geen ruimte voor het zeer arbeidsintensieve organiseren van kamer muziekconcerten in het geboorteland. Ik stort me volledig op de Zeeuwse markt als ik volgend jaar geen werk meer zou hebben. Morgen eerst naar Wenen waar we een paar concerten geven. Meneer Meijers als lichtend voorbeeld Jan Menu (Kloosterzande 1962) - Saxofonist bij het Jazz Orchestra of the Concertgebouw Mijn vader was voorzitter van de Harmonie St. Cecilia in Kloosterzande. Bij ons op zolder lagen een boel ongebruikte instrumenten. Dat was een echt feest voor me. Elk blaasinstrument is wel eens door mijn vingers gegaan. De dirigent van de harmonie, Jan Meijers (de vader van Carla), was 34 Zeeuws Tiidschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 38