anny Vera uthern man'uit Zeeland Achttien jaar is hij, als hij zijn eerste gitaar koopt. Een echte Cretsch, in Nashville Tennesee. Hij kan nog geen noot spelen, maar zingen kan hij al wel. En hoe. Het is hem met de paplepel ingegoten. Als ventje van zeven achter in het busje van en naar de optredens van de band van zijn vader. De rock-'n-roll-liedjes zitten verankerd in z'n lijf. In de platenkoffer van zijn ouders vindt hij een elpee van Roy Orbison. Hij ziet de hoes met foto's, hoort de liedjes en weet het zeker. Dat wil ik ook. Peter van Houte 1999. Het is voorjaar, maar het lijkt al zomer. In de geluidsstudio in Kruiningen leunt een jonge vent op een kruk en zijn gitaar. Hij steekt zijn hand uit en stelt zich joviaal voor: Danny Polfliet is de naam. Aangenaam. Hij maakt een grap, speelt drie akkoor den en zingt met hart en ziel. Ken je die? Mooie he...! Elvis, Roy Orbinson, Chris Isaak. Ze rollen over de tong. Zijn helden. Ik ben onder de indruk. Het gemak waarmee hij die prachtige songs speelt, songs uit mijn tijd. Hoe kan dat? Hij is amper 22 en doet toela tingsexamen voor de Rock Akademie in Tilburg. We praten over muziek, over mooie songs, over goede tek sten. We associëren zangers, titels en tekstregels bij elkaar. Telkens komen we terug bij zijn helden. Mijn helden. Hij speelt Blue Moon en het wordt stil in de studio. Hij lacht de zorgvuldig opgebouwde spanning onmiddellijk weer weg. 'Ik vind het gewoon geweldige muziek. Het zit nou eenmaal in mijn bloed. Deze ken je ook wel...' 37 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 41