2002 De demo slaat aan en valt in de smaak bij platenmaatschappijen. Universal Music Nederland - die Marco Borsato en De Dijk in huis heeft - is de eerste die toehapt. Universal wil met hem verder als singer-songwriter. De band is van ondergeschikt belang. Dat begrijpt hij heel goed. 'Bandjes zijn bandjes, die lopen altijd de kans uit elkaar te vallen. Democratie is mooi, maar in mijn geval werkt het niet. Ik heb een te uitgesproken mening over hoe mijn lied jes moeten klinken.' The nights are so long And I can't find The state of mind I'm searching for So I won't be afraid anymore...and I will I will search for the time, I have patience I will search for the time, I'll go on again I will search for the time, that I will be able To laugh and to cry, for the time that goes by for the time that goes by... The nights are so long And I can't find The state of mind I'm searching for So I won't be afraid anymore Een ballad. Kwetsbaar en ontroerend. Vera sterft in augustus en Danny verliest méér dan zijn moeder. 'Ze was mijn manager, mijn inspiratie bron en mijn vriendin. Dat is een groot gemis, geloof me.' Danny weet dat hij nu meer dan ooit op zichzelf is aangewezen. Hij is op slag 'een volwassen vent geworden'. Danny maakt plannen voor de toekomst. Hij wil nu echt serieus verder, doorbreken, werk maken van een cd. Hij twijfelt over zijn band en de naam. Hij presenteert zich voortaan als Danny Vera DelaVegaz. Ze spelen in het voorprogramma van De Dijk en op verschillende festivals, waaronder Mundial in Tilburg. Danny is in de wolken. Een contract bij Universal! Hij heeft het gevoel dat het nu gaat gebeuren. Hoe zal hij door de maatschappij worden gepresenteerd? Hoe gaan ze zijn muziek benoemen? Rock, Rockabilly, Pop, Country of Americana. In het eerste persbericht van Universal staat 'naast stevige rock, country en surf komen ook pop, ska en zelfs texmex en bigband voorbij.' Danny moet erom lachen. Dat klopt natuurlijk niet helemaal of misschien wel helemaal niet. So what? Met een vette knipoog laat hij later op zijn eigen website zetten: Rocking pop, Americana with a touch of melancholy from the Florida of The Netherlands.' Americana is in. Muziek die zich baseert op de Amerikaanse wortels, roots music. Die heeft altijd bestaan, maar lijkt nu opnieuw te zijn uitgevonden. 39 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 43