Zangeressen als Lucinda Williams scoren opeens goed in Europa terwijl hun muziek, die dicht tegen de country aanhangt, tot voor kort niets deed in bij voorbeeld Nederland. Country? Danny heeft er geen moeite mee als het zo genoemd wordt, al is het dat niet. Hij houdt er wel van, van de hedendaagse, goede soort dan, welteverstaan. Commercieel? Natuurlijk mag je het commerciële muziek noemen. Wat is er fout aan om te werken voor een breed publiek? Hij wil muziek spelen die hij lekker vindt en hij wil ermee scoren. Nou en? Met producer Rob van Donselaar (Skik, Rowwen Hèze) en gerenommeerde sessiemuzikanten neemt hij in de befaamde Studio Zeezicht in Spaarnwoude bij Haarlem zijn debuut-cd op. Het is een gevarieerde plaat met vlotte nummers en ballads. Sommige speel de hij ook al met Till Dawn, maar er is ook nieuw werk zoals een bijzondere uitvoering van de Kiss-hit I was made for loving you en het (hit) gevoelige My confession geschreven door Troy Verges, dé hitschrij ver uit Nashville (onder meer voor Trisha Yearwood, Faith Hill, Bon Jovi). Danny is enthousiast. Hoewel de cd wel erg glad en soepel klinkt, is hij ervan over tuigd dat het een succes wordt. Het blijven hoe dan ook zijn songs: persoonlijk, intiem, voortgekomen uit een rijke muziektraditie en overtuigend vertolkt met zijn typerende stemgeluid. De plaat is al maanden klaar, maar platenmaat schappij Universal wacht met het uitbrengen omdat ze 'niets aan het toeval wil overlaten', zoals het heet. Danny vindt het niet erg. Hij wacht al vanaf zijn zevende op dit moment dus een paar maanden meer of minder maken niets meer uit. Hij bereidt ondertus sen de concerten voor waarmee hij de verkoop van de cd begin volgend jaar hoopt te ondersteunen. En hij formeert zijn definitieve liveband. Professionele muzikanten die hem begrijpen, zijn muziek aanvoelen en die spelen zoals hij wil. Jan Annesson Schöwer (gitaar), Jefta Bakker (bas), Walter Calbo (toetsen/piano/orgel/accordeon) en Jeroen Polderman (drums). Met een spetterend concert in het Arsenaaltheater in Vlissingen presenteert hij de nieuwe band en afficheert zich nog maar eens als te boeken act. 2003 De debuut-cd For The Light in Your Eyes wordt goed ontvangen. De single My Confession van het album wordt kort na de release Paradeplaat bij Radio 2. Het is pas februari, dus dat klinkt veelbelo vend. De recensies in de vakbladen beloven ook veel goeds. 'Danny Vera gelooft zo te horen heilig in wat hij doet', schrijft muziekkrant Oor. Country Gazette spreekt van een 'Zeeuwse lekkernij' en van een 'ver rassende cd'. Er zijn recensenten die hun oordeel over de cd laten bepalen door hun afkeer van de soort muziek. Danny probeert er kalm onder te blijven. Wat is er mis met die muziekstijlen? In Amerika begrijpen ze hem beter. Daar wordt de traditie van zijn muziek in ere gehouden. Hoewel, in Turkije kunnen ze er ook wat van. Turkije? Jazeker! My Confession slaat daar echt aan en wordt nummer 1 in de hitparade. Speciaal voor de Turkse markt brengt Universal het complete album uit op musicassette. Danny Vera is vermoede lijk de enige hedendaagse artiest van 27 jaar met zo'n geluidsdrager op zijn naam! Het begint nu te lopen. De Kiss-cover I was made wordt op single uitgebracht en er volgt nog een sin gle van het debuutalbum: Heart Half Empty, het duet met Toni Willé, ooit dé stem van Pussycat. Als kind 40 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 44