was Danny al weg van haar. 'Die stem, die wilde ik gewoon een keer hebben.' Vera en band worden steeds vaker gevraagd voor optredens: clubs, zalen, festivals en ook radio en televisie. Danny staat het ene moment in Tros Muziekcafé en speelt voor Radio i om daarna weer op te treden in Groningen en op Klomppop in Ovezande. Bij dat laatste concert valt het op hoe breed zijn publiek is. Van hippe moeders van in de veertig tot dromerige meisjes van veertien en van muzikanten van in de vijftig tot puberventjes in leer en met een kuif. Allemaal zijn ze weg van Danny en zijn ongecompliceerde manier van zingen. Nashville here he comes! In de zomer reist Danny naar Nashville, acht jaar na het eerste bezoek aan dit centrum van de country music. Deze keer niet om zich te vergapen en een mooie gitaar te kopen maar op uitnodiging van onder meer Troy Verges en journalisten van Billboard Magazine die hem hebben gevraagd enkele nummers te komen spelen. Danny is in zijn element. En onder de indruk van de eenvoud van Troy. Naar het thuisfront mailt hij op 30 juli: 'je kunt je niet voorstellen dat iemand die zoveel hits heeft geschreven en zó succesvol in Amerika is, zo gewoon is gebleven! Afgelopen jaar hebben we drie liedjes samen geschreven, vooral 'It's Still You' is een knaller! Ik denk dat ik dat vanavond ook speel. Troy is een waanzinnig sympathieke gast en ik hoop dat ik snel weer met hem mag samenwerken. Vanmiddag om 16.00 uur moet ik soundchecken en om 21.30 uur is het showtime. Troy en wat mensen van het Amerikaanse kantoor van Universal Music zullen er ook zijn. Ben behoorlijk zenuwachtig, maar vind het vooral erg kicken!' Met mooie verhalen, vol goede moed en met de nodige verwachtingen komt Danny terug uit Amerika. Hij heeft er veel complimenten gekregen en de beves tiging dat hij goed bezig is. Maar waarom lukt het dan nog niet in Nederland? 'Als ik een beetje gekker had gedaan en mijn gitaar stuk had geslagen of zo - was ik vast meer opgevallen. Dat is toch belachelijk? Ik probeer zo goed mogelijk te spelen. Daar gaat het toch om?' 41 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 45