Een videoclip ter promotie van zijn debuut-cd flopt; wordt niet gedraaid door de televisiestations. Bij de platenmaatschappij wordt het stil. Te stil naar Danny's zin. Geloven ze nog wel in mij? Hij merkt er niets van en zint op manieren om het zelf te gaan doen. Kan dat? Hij is er eigenzinnig genoeg voor. Een dvd in eigen beheer uitbrengen! Dat is het. Hij organi seert financiële en technische steun en besluit dat het moet gebeuren in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Hij tekent zelf voor de productie. 'One night with Danny Vera', hij ziet het al helemaal voor zich en hij krijgt het voor elkaar. Het wordt een onvergetelijke avond. Een schitterend theaterconcert, deels akoes tisch met muzikale gasten: de zes strijkers van Colla Voce uit Amsterdam en Toni Willé van Pussycat. A dream come true. 2004 De erkenning voor zijn werk groeit gestaag, vooral bij kenners en liefhebbers. De grote doorbraak laat nog op zich wachten. Een ramp is dat niet. 'Ik maak muziek om de muziek zelf, niet om door te breken', zegt Danny bij de presentatie van zijn debuut-dvd. Die wordt goed ontvangen en vindt gretig aftrek bij zijn groeiende schare fans. Dat hij ook in de muziekwereld wordt gewaardeerd blijkt uit zijn nomi natie voor een Edison in de categorie Beste nieuwe artiest nationaal. Uiteindelijk loopt hij de eervolle onderscheiding net mis. Jammer dan. 'Dat ik genomineerd was, vond ik al helemaal cool.' Met zijn band en met wisselende muzikale gas ten treedt hij elke laatste zondag van de maand op in café 't Schuttershof in Middelburg. En met succes. De zaak zit telkens bomvol. In de zomer vragen de festivals aandacht. Op het kleinschalige maar kwali tatief hoogwaardige festival Pastorale Parvis is hij een hoofdact. Met een sfeervol concert in het prachtige kerkje van Nisse trekt hij de aandacht. Korte tijd later speelt hij de sterren van de hemel als één van de top acts van Sunburn, het popfestival op het Vlissingse Nollestrand. Tussendoor reist hij naar Turkije voor promotie van zijn album. In Turkije is hij een groot succes, al levert dat zakelijk gezien niets op. Er wordt massaal illegaal gekopieerd en auteurs rechtenorganisatie Buma-Stemra heeft geen grip op de Turkse radiostations. Leuk is het wel. 'Het is toch geweldig om te weten dat ze daar van mijn muziek houden.' In augustus komt het bericht dat zijn nieu we single Innocence op de eerste plaats van de Turkse hitlijst staat. I am big in Turkey, for what it's worth... "-U' 42 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 46