For a fiend.. Would you tell me that it's over Even if you know for certain That I am terrified, like a little child... Would you make the right decision To pick a place in time when it won't seem to mind Would you hold me tight... Would you know that it aint easy To make a choice and tell a friend, It won't be alright, but you that's life, it's hard sometimes And...00000000... It doesn't seem to work out good these days And...Whooooo... Knows what life has in store for us... Or do we really lose everything we love Would you tell me that life loves you Would you be therefor me even if you couldn't find The reasons why... And knowing life deceives you Could you find the strength and time To make it all worth while, will you make me smile... danny vera 2004 Van de platenmaatschappij valt niet veel meer te verwachten. Het is niet geworden wat ervan verwacht werd en dat geldt voor beide partijen. Danny heeft al lang zijn conclusie getrokken. Hij gaat alleen verder met zijn band en een nieuw management. Er komt een tweede cd die geheel in eigen beheer zal worden gemaakt. Danny benadert Hershei Yatovitz, de gitarist van idool Chris Isaak, min of meer tegen beter weten in. Hi Hershei, I think your great. Do you wanna play on my new album? is de kern van het mailtje naar Hershei dat tot zijn stomme ver bazing vrijwel onmiddellijk bevestigend wordt beant woord. Hershei kent Danny, hij heeft zijn eerste cd gehoord en vindt die goed. Hij wil niet alleen graag meespelen maar ook met plezier meewerken aan de nieuwe cd. Danny is door het dolle heen. Opnieuw een dream come true. Met geluidstechnicus en toetsenist Walter Calbo als producer op de thuisbasis in Zeeland (LAC-Sound studio in Kruiningen) en Hershei Yatovitz aan de andere kant van de oceaan bouwt Danny Vera als muzikant en producer aan zijn tweede cd. Er rol len verschillende werktitels over tafel, soms gelijk aan de titels van afzonderlijke nummers. Hold on a while wordt het uiteindelijk, naar de bloedstollende song waarop de gitarist van Chris Isaak meespeelt. Als de eerste versie van dit nummer via de elek tronische snelweg de studio binnenrolt is Danny opgetogen als een kind. 'Kom gauw eens luisteren. Dit is geweldig'. Hij heeft gelijk. Danny verzekert zich van nog een bijzondere medewerking. Nancy Casteele, een Vlaamse uit Kortrijk die al tien jaar in Nashville woont. Danny heeft haar bij toeval horen zingen in het VRT-programma De Notenclub en is meteen verkocht. 'Toen ik die stem hoorde, dacht ik; die wil ik hebben. Ze reageerde meteen enthousiast.' Samen met haar schrijft en zingt hij Leaving Gently, één van de mooiste ballads op zijn nieuwe cd. Het wintert nog volop als Danny en Walter eind februari naar Spaarnwoude ver trekken om de cd in studio Zeezicht af te mixen. Het zijn dagen van bloed, zweet en tranen. Tussendoor houdt Danny zich bezig met de hoes, het boekje en de presentatie van de cd, control freak als hij inmiddels is. 'Ik heb graag dat het goed geregeld is.' Vlak voor Pasen zitten we samen in de studio van Omroep Zeeland. Om te vertellen over de cd, de presentatie en dit verhaal over de wording van een singer-songwriter. Twee nummers gaan voor het eerst de ether in. Hij zucht en kijkt me aan. Zondag weer verder. Dan is de cd-presentatie in het Arsenaaltheater. Met blazers (Amstel Horns) en achtergrondzangeres sen (Glamourama), een extra gitarist (Arnold van Dongen) en een percussionist (Martin Verdonk). En Danny in een mooi pak... Na afloop van een daverend concert waarin een setlist van 22 nummers in één ruk wordt afgewerkt, verkoopt vader Polfliet cd's en dvd's in de foyer. Danny signeert en poseert voor een kiekje. De sfeer is geani meerd. Er wordt over muziek gesproken en over van alles.Tegen middernacht sluipt Danny naar huis. Hij is versleten. Iets drinken? 'Nee bedankt, eerst even bijtanken.' 43 Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 47