g r 30 De Nieuwe Marsmuziek André van der Veeke probeert vat te krijgen op de denkwereld van de Lonsdale-jongeren. 33 Uit Zeeland losgezongen Paul van der Velde laat vier van oorspong Zeeuwse musici aan het woord over hun liefde voor muziek. 37 Danny Vera, 'southern man' uit Zeeland Peter van Houte spreekt met gitarist en zanger Danny Vera die vorig jaar boven aan de hitlijst van Turkije prijkte. Onlangs verscheen van hem een nieuwe cd. 44 35 jaar popmuziek in De Piek Simon Blaas staat stil bij de geschiedenis van het poppodium De Piek in Vlissingen en roemt vooral de ongedwongen sfeer die er heerst. 47 Het bonzende hart van Steen In Familialen u geeft Paul van der Velde een historische schets van de R.K. Fanfare St. Jan in St. Jansteen en dronk een pint met bestuursleden in het clubhuis Den Bombardon. 52 Sjak Zwier: een ongelakte gitaarbouwer Marjan de kort bezocht de winkel van Sjak Zwier in Vlissingen en trad in de voetsporen van bekende gitaristen als Paskal Jalcobson, Jan Hendriks en Danny Vera. 56 De smoel van 't Beest. 35 jaar rock-'n-roll in Goes Peter Urbanus komt tot de ontdekking dat het poppodium 't Beest zijn streken niet verloren heeft. Integendeel. 58 De Kolonne, eenmaal in beweging... van Oost-Zeeuws- Vlaanderen naar Oost-Europa Simon van Leeuwen mailde met leden van de Zesde Kolonne. Een curieus muziekfenomeen dat in Minsk de voorlopige grens van zijn expansiedrift heeft bereikt. 63 Alles voor de vereniging Peter Urbanus en Peter van Houte spraken met de harde kern van het bestuur van het 75-jarige Showkorps Excelsior over het gevecht voldoende leden te krijgen en te houden. 67 Muziek in het ZT. Van bescheidenheid naar roem Marcel Migo blikt terug op bijdragen aan het ZT over muziek. 68 Juryrapport Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) 2004 69 Signalementen en Zeeuwse Boekentoptien 74 Er zit muziek in Zeeland. Welkom in Zeeland! Bij deze ZT-special over muziek in Zeeland hoort een cd, geproduceerd door Peter van Houte samen met Marcel Migo. De 18 tracks worden toegelicht. Op de voorkant: Violiste Janine Jansen, vaste gaste op het Internationaal Muziekfeest Middelburg. 7"'l i Zeeuws Tijdschrift 2005/1-2

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 5