Waterwerken (sluisdeur, vuurtoren, dijk): dropjes van Kiene, Breda. bij de Kamer terecht met vragen over het opzetten van hun bedrijf. Als ze advies nodig hebben over hun bedrijfsvoering komen ze bij ons terecht. Samen met de ondernemer lichten we het bedrijf door, zoeken naar de sterktes en ontwikkelings- en vernieuwings kansen en kijken welke bedreigingen op de loer lig gen. Ondernemers moeten hun hele bedrijfsproces blootgeven aan een vreemde en dat is soms moeilijk. Het is de kunst hun vertrouwen te winnen met des kundigheid, die om te zetten in een degelijk advies waar het bedrijf mee verder kan. Dan is mijn rol uitgespeeld en dat vind ik de ingewikkeldste kant van mijn werk: het loslaten. De ondernemer moet doen met de adviezen wat hij denkt dat goed is. Ik kan sim pel gezegd niet op zijn stoel gaan zitten.' De 'inno vatieautoriteit van Nederland' doet meer. 'Wij willen innovatie op de kaart zetten, ondernemers in Zeeland bewust maken dat kennisontwikkeling, samenwerken en vernieuwing noodzakelijk zijn om de toekomst met vertrouwen tegemoet te kunnen zien.' Eén van de opvallendste activiteiten is de jaarlijkse uitreiking van de Luctor (de prijs voor de innovatiefste maar nog worstelende starter) en de Emergo voor het meest innovatieve Zeeuwse bedrijf Van Disney tot aquacultuur 'Er is aandacht voor innovatie nodig. Niet omdat we op dit gebied achterlopen', benadrukt Schulenberg. 'Er wordt vaak gezegd dat we hier achterlopen maar dat strookt niet met de werkelijkheid. Dat negatieve beeld kon mede ontstaan omdat Zeeuwen niet te koop lopen met hun vindingen en mooie producten. Feit is 26 Zeeuws Tijdschrift 2005/5-6

Zeeuws Tijdschrift | 2005 | | pagina 28